česká verze Penzion-Hotel.cz  slovenská verzia Penzion-Hotel.cz  english version Penzion-Hotel.cz  deutsch version Penzion-Hotel.cz
Rezervace tel.:
+420 775 684 048 
Dnes je: pondělí 22.04.2024
Aktuální kurzy:
euro EUR 27,170 Kč
dolar USD 24,356 Kč
libra GBP 36,873 Kč

TáborTábor je město na jihu Čech na řece Lužnici.

Od roku 1437 byl Tábor královským městem. Tehdy mu byl také udělen znak: nad hradbami se dvěma věžemi se vznáší říšský orel s lucemburským orlem na prsou. Lucemburský orel byl pak nahrazen českým lvem. Vzhldem k tomu, že město mělo problémy se zásobováním vodou, byl na okraji města v roce 1492 vybudován rybník Jordán přehrazením Tismenického potoka. Je nazván podle řeky Jordán ve Svaté zemi). V roce 1532 byl Tábor postižen velkým požárem. Hrad byl značně poškozen. V 18. a 19. století byl Tábor krajským městem. V roce 1901 sem byla zavedena elektrická železnice (trať Tábor ? Bechyně), kterou projektoval František Křižík.

Památky: Radnice: Táborská radnice patří k nejvýznamnějším památkám pozdní gotiky v českých městech. Její výstavba započala pravděpobně na počátku 16. století. Radnice má čtyři křídla, která obklopují malé nádvoří. Nevýznamější částí radnice je Velký sál, který vznikl odstraněním celého druhého patra a zaklenutím celého prostoru dokonale zvládnutou síťovou klenbou. Autorem tohoto díla, i celé radniční budovy je kameník Wendel Roskopf. Roskopf ukončil výstavbu radnice někdy okolo roku 1521. Ve druhé polovině 17. byla budova radnice přestavena do barokního stylu dle projektu Antonia de Alfieriho. Roku 1878 byl radnici vrácen její gotický ráz, a to architektem Josefem Niklasem. V současné době slouží radnice jako vstup do podzemních chodeb, k expozicím Husitského muzea i k pořádání kulturních akcí. 

Hrad: Hrad měl pravděpodobně dvě věže s kruhovým půdorysem a dvě s čtvercovým. Zachována zůstala pouze kruhová věž Kotnov s připojenou Bechyňskou branou. druhá, takřka identická, se nacházela v oblsti dnešní sladovny. Čtvercové (kvadratické) věže se nezachovaly. Jedna z nich, jihovýchodní, byla možná pouhou baštou U Zvoncóv. (Po požáru se mluví o shoření právě této bašty). V místech dnešního pivovaru byla hradní kuchyně. V patnáctém století byl k hradu přistavěn parkán, na jehož jihovýchodním konci stála věž. Parkán existuje dodnes, v Táboře se říká ?Na Parkánech?. Požárem roku 1532 byl hrad velmi poškozen. Archeologové nalezli 20 cm vrstvu popela. Hrad už ke své bývalé slávě nepovstal. Byl naopak využíván pro hospodářské účely. Vybudován byl pivovar. Ten už v současné době nefunguje, ale v těchto funguje nyní hotel. 

Jordán: Jordán je nejstarší vodovodní nádrž ve Střední Evropě a byl založen roku 1492 a vznikl přehrazením Tismenického potoka. Jezero má rozhlohu okolo 50 hektarů a dosahuje hloubky až 18 metrů. Původně měl sloužit jako chovný rybník, ale později se ukázalo, že je na chov ryb příliš velký. Dnes slouží jako zásobárna vody a je vítaným místo k odpočinku obyvatel i turistů. Od roku 1830 nebyl čištěn. V dohledné době se plánuje jeho vyčištění a vybagrování nánosů bahna, které může obsahovat choroboplodné zárodky.


Výpis všech ubytovacích objektů v dané obci:
ELEONORA ROMANTIK HOTEL
Hory / Region: Jižní Čechy
Kraj: Jihočeský kraj
Okres: Tábor
Město: Tábor
Stát: Česká republika
Cena od: 1690 CZK
ELEONORA ROMANTIK HOTEL U Lázní 44 - Tábor - Hotel Lázně se nachází v původní budově nově zrekonstruovaných městských lázní, na břehu řeky Lužnice, přímo pod historickými hradbami, cca 10 min. chůze od historického centra města.
Počet hvězdiček: 3
Typ: Hotel
Kapacita: 38
Hotel Palcát congress&wellness hotel
Hory / Region: Jižní Čechy
Kraj: Jihočeský kraj
Okres: Tábor
Město: Tábor
Stát: Česká republika
Cena od: 1150 CZK
Hotel Palcát congress&wellness - tř. 9. května 2471 - Tábor - jižní čechy - jihočeský kraj
Počet hvězdiček: 3
Typ: Hotel
Kapacita: 137
Penzion Dáša
Hory / Region: Jižní Čechy
Kraj: Jihočeský kraj
Okres: Tábor
Město: Tábor
Stát: Česká republika
Cena od: 600 CZK
Penzion Dáša - Bílkova - Tábor - Penzion Dáša v Táboře nabízí ubytování v útulných pokojích v blízkosti historického centra města Tábora. V rodinném pensionu je pro hosty společenská místnost s barem, kulečníkový stůl, sauna, masáže.
Počet hvězdiček: 3
Typ: Penzion
Kapacita: 20
Wellness & Congress Hotel Dvořák Tábor
Hory / Region: Jižní Čechy
Kraj: Jihočeský kraj
Okres: Tábor
Město: Tábor
Stát: Česká republika
Cena od: 2 550 CZK
Hotel Dvořák Hradební se nachází v historickém centru města Tábor. Nabízí 72 luxusních pokojů se 139 lůžky. Hotel disponuje 30 parkovacími místy v areálu před hotelem a 10 místy v hotelové podzemní garáži.
Počet hvězdiček: 4
Typ: Hotel
Kapacita: 139
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2024 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com