sdílet Kúpele Poděbrady Hotel Zimní Lázně na Facebooku
Kúpele Poděbrady Hotel Zimní Lázně česká verze  Kúpele Poděbrady Hotel Zimní Lázně slovenská verzia  Kúpele Poděbrady Hotel Zimní Lázně english version  Kúpele Poděbrady Hotel Zimní Lázně deutsch version

Kúpele Poděbrady Hotel Zimní Lázně Poděbrady, Poděbrady ubytovanie

Dopyt UBYTOVANIA - nezáväzná - kliknite

Popis:


Kúpeľný dom Zimné Kúpele Poděbrady - ubytovanie v Poděbradoch, liečenie a kúpeľné pobyty ...


Lázně Poděbrady a.s. - Liečenie: využívají s úspěchem účinků léčebných procedur při poskytování lázeňské péče dospělým nemocným převážně s chorobami srdce a cév (stavy po operacích ischemické choroby srdeční - koronární bypassy, stavy po operacích srdečních chlopní, stavy po invazivních výkonech na koronárním řečišti, stavy po transplantacích srdce a jiných srdečních operacích, stavy po prodělaném infarktu srdečního svalu, pacientům s chronickou formou ischemické choroby srdeční, s vysokým krevním tlakem I. - III. stupně, kardiomyopatiemi, vrozenými či získanými srdečními vadami, ischemickou chorobu dolních končetin, stavy po zánětech žil, chronické žilní a lymfatické choroby) - jedná se o indikace II/1 - II/12. V současnosti, jako první lázně v České republice provádíme takzvané "časné rehabilitace po srdečních operacích" - přímo překladem z lůžka kardiochirurgických klinik.

Hotel Zimní lázně *** - ubytovanie: Nově zrekonstruovaný lázeňský hotel vhodný i pro náročnou klientelu. Je umístěn v klidné ulici poblíž lázeňské kolonády, je propojen prosklenou spojovací chodbou s hotelem Libenský. Ubytovací kapacita hotelu je 90 lůžek, z toho 9 jednolůžkových, 39 dvoulůžkových pokojů a 2 apartmá. V těchto pokojích je vybavení odpovídající standardu *** – sprcha s WC, lednička, telefon s přímou provolbou a barevný televizor se satelitním příjmem.

Na recepci Vám naši pracovníci rádi poskytnou veškeré informace týkající se všech léčebných pobytů, kulturního i sportovního vyžití a dalších služeb. Hotel má vlastní parkoviště a nabízí hostům půjčovnu jízdních kol nebo pronájem relaxačního bazénu.

Léčenie: Léčebné procedury jsou podávány v objektu hotelu Libenský a nebo v Centrálních lázních, kde se nachází balneoprovoz, elektroléčba včetně rehabilitace a tréninkové ergometrie. Další služby zajišťuje hotel Libenský, kde se nachází stálá služba sester a pohotovostní služba lékaře. V objektu jsou ordinace ošetřujících lékařů a další odborné vyšetřovny (EKG, diagnostická ergometrie, doppler a další). Součástí je i vlastní solárium a místnost pro oxygenoterapii.

Typy pokojů
1 lůžkový2 lůžkovýapartmán
9372

Vybavení pokojů: koupelna se sprchou, WC na pokoji, lednice, TV, telefon, sat

Základní informace: Informační služba, lékařská služba v dosahu, parkovacia plocha v areáli, masážní studio

Dostupnost střediska:

Kúpeľné služby:Popis lázeňského zařízení:

Lázně Poděbrady a.s. - Léčení: využívají s úspěchem účinků léčebných procedur při poskytování lázeňské péče dospělým nemocným převážně s chorobami srdce a cév (stavy po operacích ischemické choroby srdeční - koronární bypassy, stavy po operacích srdečních chlopní, stavy po invazivních výkonech na koronárním řečišti, stavy po transplantacích srdce a jiných srdečních operacích, stavy po prodělaném infarktu srdečního svalu, pacientům s chronickou formou ischemické choroby srdeční, s vysokým krevním tlakem I. - III. stupně, kardiomyopatiemi, vrozenými či získanými srdečními vadami, ischemickou chorobu dolních končetin, stavy po zánětech žil, chronické žilní a lymfatické choroby) - jedná se o indikace II/1 - II/12. V současnosti, jako první lázně v České republice provádíme takzvané "časné rehabilitace po srdečních operacích" - přímo překladem z lůžka kardiochirurgických klinik.

Dále poskytujeme lázeňskou léčebnou péči nemocným s diabetem mellitem (cukrovkou - nově zjištěnou, edukační pobyty a léčba přidružených komplikací cukrovky), indikace IV/1-IV/3. V lázeňském komplexu se nachází také podiatrická ambulance s velmi dobrou pověstí, využívaná nejen léčenými pacienty s cukrovkou. Rovněž léčíme nemocné s postižením pohybového aparátu (vertebrogenním bolestivým syndromem), indikace VII/12.

Klademe důraz na zásady současné moderní kardiorehabilitace za využití základního léčebného prostředku. Koupel v poděbradské přírodní vodě, je klasifikována jako silně mineralizovaná kyselka (pH 5,83) hydrogenuhličitano-chlorido-sodno-vápenatého typu, studená (14°C), hypotonická se zvýšeným obsahem alkálií. Základní účinek je odvozen od chemického působení CO2 na organismus ve smyslu rozšíření cév takzvané dilatace, zvýšení celkového prokrvení, poklesu krevního tkaku a snížení tepové frekvence. Její dlouhodobější působení vede k výraznému zlepšení energetických poměrů srdečního výkonu.

Lázeňský léčebný pobyt začíná vždy vyšetřením u odborného lékaře. Součástí vyšetření je EKG a u zvláštních případů je prováděna spirometrie, laboratorní vyšetření, bicyklová ergometrie a echokardiografii. EKG Holter nebo Holterovské monitorování krevního tlaku jsou další používané diagnostické metody. Na základě zhodnocení zdravotního stavu je předepsána nutričním terapeutem účinná dieta odpovídající povaze onemocnění pacienta. U klientů nemocných diabetem je prováděn takzvaný glykemický profil a eventuelní úprava medikace dle aktuálních potřeb. Samozřejmostí je zde dopplerovské vyšetření krevního tlaku na dolních končetinách a stanovení indexu systémového krevného tlaku a tlaku na dolních končetinách.

V současné době vám odbornou lékařskou pomoc zajišťují čtyři lékaři s atestací z kardiologie, dvě lékařky s atestací z diabetologie a metabolismu a další lékaři se specializací ve vnitřním lékařství a rehabilitaci a balneoterapii.

Z rehabilitačních procedur jsou využívány pohybové aktivity jako například cvičení v tělocvičně, trénink na rotopedu, vycházky po stanovených okruzích, cvičení v bazénu a mnohé další. Mezi nejvíce využívané lázeňské procedury patří všechny druhy koupelí, zejména v přírodní uhličité minerální vodě, perličkové koupele nebo podvodní masáže a rovněž suché uhličité a plynové koupele. Jako další tradiční lázeňské procedury jsou prováděny masáže klasické i reflexní, masáže lymfatické, elektroléčba (diadynamik, iontoforéza, galvanizace, ultrazvuk), pulzní magnetické pole, solux, parafinové a rašelinové obklady, inhalace, plynové injekce.

Specialitou poděbradských lázní je Centrum časné rehabilitace. Nemocní po operaci srdce (revaskularizace - srdeční bypassy, výkony na chlopních), jsou překládáni přímo z kardiochirurgické kliniky na "Centrum časné rehabilitace". Tato obdoba jednotky intenzivní péče, vybavená všemi potřebnými přístroji (monitory pro sledování srdečního rytmu, krevního tlaku, teploty, saturace kyslíku, dále defibrilátory, kardiostimulátory, ale i přístrojem pro umělou plicní ventilaci) umožňuje bezpečné sledování nemocných v úvodu kardiorehabilitačního pobytu. Dle zdravotního stavu jsou nemocní brzy přemisťování na klasické pokoje v léčebném domě. I zde jsou však pod trvalým dohledem lékařů a sester. Po stabilizaci stavu provádíme i těmto pacientům bicyklovou ergometrii, podle které určujeme jejich tréninkovou zátěž.

Další lázeňské procedury využívají společně s ostatními lázeňskými hosty. Po absolvování programu "časné rehabilitace", se nemocní rychle vrací k aktivnímu způsobu života včetně návratu do zaměstnání. To výrazně zlepšuje kvalitu jejich života.

Dietní stravování:

č.2 - šetřící dieta, Tato dieta je podávána pacientům s chronickými chorobami trávicího ústrojí. Při přípravě pokrmů se používají tepelné úpravy vaření a dušení. Ze surovin jsou používány netučné části mas hovězích, vepřových, drůbežích, a ryb, zelenina, luštěniny a ovoce. Tato dieta je bez výběru.

č.3 - racionální dieta, Tuto dietu připravujeme pro hosty, kteří přijíždějí do lázní na relaxační a regenerační pobyty, jako optimálně vhodnou stravu nezatěžující organismus svým složením. Tato dieta je bez omezení přípravy jídel. Záměrně vynechány jsou tučné potraviny. Naši hosté si mohou sami zvolit ze čtyř pokrmů z nichž jeden je vegetariánský. Volíme tepelné úpravy suroviny pečením, vařením, dušením

č.7 - nízkocholesterolová - Dietu č. 7 podáváme při onemocnění srdce a cév. Tto dieta je energeticky limitována. Na výběr je ze tří pokrmů u obědů i večeří. Základem jsou suroviny ze zeleniny, ovoce, rostliných tuků a netučných částí mas

č.8 - redukční dieta - Redukční dieta - má příznivý vliv na váhu člověka, při správné a pravidelné aplikaci dochází k postupnému poklesu váhy a zlepšení fyzických funkcí. Je kaloricky i biologicky vyvážena. Dietní menu je bez polévky a přílohy.

č.9 - diabetická dieta - Diabetická dieta je připravována jako nízkocholesterolová bez výběru. Rozlišujeme váhu sacharidů 9/150g bez přílohy a polévky dále 9/175g polovina přílohy a polévka a 9/225g pro neobézní diabetiky užívající inzulín, tedy s běžnou přílohou a polévkou.

č.9/2 - diabetická šetřící - Dále jsme schopni zajistit individuální přípravu bezlepkových, vegetariánských, Warfarinových a jiných pokrmů či menu. Pro běžné pobyty je možné předepsat námi nabízené diety, individuální stravu

Spektrum vyšetřovacích zdravotnických metod: Kompletní (kontrolní a cílené) vyšetření odborným lékařem EKG, Spirometrie, EKG Holter, TK Holter, Bicyklová ergometrie, Echokardiografie, Vyšetření tlaku na dolních končetinách, Odběr krve na laboratorní vyšetření, Změření krevního tlaku, Aplikace všech druhů injekcí, Převaz ran, Ošetření "diabetické nohy", Edukace - lékařem, sestrou, psychologem. Lázeňské procedury

Lázeňské procedury

Balneoprocedury

Uhličitá koupel: Základní účinek je odvozen od chemického působení CO2 na periferní oběh ve smyslu rozšíření cév (dilatace). Pacient ve vodě sedí klidně, hlava 15-20 cm nad hladinou, aby neinhaloval kysličník uhličitý (bolest hlavy). Indiferentní teplota je 33,5°C. Čím vyšší teplota vody, tím nižší saturace, proto teplota vody by měla být maximálně 35°C. Správně provedená koupel se většinou projeví erytémem kůže. Pacient v ní nesmí pociťovat chlad (kromě úvodní 1 min.). Tato koupel trvá 15 min., po ní jde pacient na 15 min. do zábalu.

Perličková koupel: Účinek této koupele spočívá v jemné masáži kůže a podkoží, kterou vyvolává proud stlačeného vzduchu. Vzduch vychází z drobných trysek umístěných na dně vany, bubliny procházejí koupelí a způsobují třením o povrch těla jemnou masáž. Tím je vyvolán sedativní účinek, který má blahodárný vliv na psychiku i fyzickou kondici, zbavuje pocitů bolesti a napětí. Koupel má 37°C, trvá 15 minut. Po koupeli pacient odpočívá v zábalu 15 min.

Přísadová koupel:

Kneipp: Účinek této koupele se odvíjí od druhu přísady (jalovec, jehličí, rozmarýn, meduňka), která je použita při koupeli. Koupelová sůl obsahuje silice, které jsou při koupeli vdechovány a zároveň jsou vstřebávány celým tělem. Koupel je 37°C teplá, trvá 15 min. a pak následuje 15 min. zábal.

Mořská sůl: Tato přísada má protizánětlivé a hydratační účinky, včetně zlepšení bariérových vlastností kůže. Zlepšuje látkovou výměnu v buňkách a přispívá k jejich regeneraci. Koupel se připravuje 36°C teplá, trvá 15 min. s následným zábalem a sprchou.

Vířivá koupel: Provádí masáž kůže a ostatních struktur vířením vody. Účinkuje převážně relaxačně, zvyšuje prokrvení, působí lokálně. Je zvlášť vhodná k léčení poúrazových stavů. Doporučená teplota je 37°C, doba trvání je 15 min. bez zábalu. Pokud jsou naordinovány HK i DK, podává se po 10 min.

Suchá uhličitá koupel: Účinek má tato procedura stejný jako uhličitá koupel. Na rozdíl od ní se neprovádí ve vodě, jde o metodu prováděnou za sucha v plynové lázni. Tu vytvoříme uložením pacienta do vaku z PVC, který napustíme oxidem uhličitým z přenosné tlakové láhve. Během 30 min. ležení v tomto vaku je pacientovi reprodukována relaxační hudba.

Plynová koupel: Ve skupinové suché lázni pacienti sedí v netísnícím oděvu cca 15 min., výše hladiny CO2 se díky tomu, že jde o plyn těžší než vzduch, pohybuje okolo 70 cm nad podlahou. Působí příjemný pocit tepla ovlivněním aktivity receptorů pro teplo, u některých pacientů i snížení vnímání bolesti. Vizuálně je možné pozorovat po aplikaci mírné zarudnutí kůže, způsobené vazodilatací, efekt je ale pravidelně menší než po vodní uhličité koupeli. Výhodou je možnost použití i u pacientů s porušenou integritou kůže (např. bércových vředů). Dalšími indikacemi jsou ICHDK, diabetická angiopatie, vazoneuróza, stavy po žilních zánětech DK a lehké formy hypertenzní nemoci.

Plynové injekce: Léčebná procedura využívající účinků subkutánně podávaného CO2. Aplikaci provádí zdravotní sestra jednorázovými podkožními jehlami v dávce 25-50 ml na 1 vpich. Maximální celková dávka při 1 sezení je 200 ml. Účinek má vpich jehly, tlak plynu v podkoží, náhlá změna pH, lokální hyperkapnie, lokální změna cirkulace, depolarizace nervových zakončení.

Inhalace: Pomocí ultrazvuku se vytváří aerosol, který po vdechnutí působí na horní i dolní dýchací cesty. Účinek závisí na látkách obsažených v podávaných roztocích. Lékař určí druh přísady, teplotu aerosolu, doba inhalování je 15 minut.

Oxygenoterapie: Léčebná metoda s použitím kyslíku, který je inhalován po dobu jedné hodiny. Doporučená frekvence podávání je minimálně 5x, maximálně 10x. Význam vdechování koncentrovaného kyslíku spočívá ve zpomalení procesu tělesného a duševního stárnutí, působí příznivě na psychiku, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organismu, zlepšuje energetický stav organismu, snižuje nepříznivé dopady špatných ekologických podmínek na zdraví. Je indikován při léčbě onemocnění srdce a oběhového systému, při diabetických komplikacích, apod. Každý pacient obdrží vlastní nosní brýle, které si nosí s sebou pro opakované aplikace kyslíku.

Parafín: Parafín tuhne při 52-62°C a odevzdává při tom obrovské množství skupenského tepla. Příznivě působí na pohybové ústrojí, periferní parézy, spastické procesy. Podává se v plátech, překryje se igelitovou plenou a rouškou. Snesení parafínu je jednoduché, snadno se sloupne. Doba aplikace je 15 min.

Rašelinové obklady: Díky humusovým látkám, bílkovinám, enzymům, stopovým prvkům, které jsou obsažené v rašelině, působí protizánětlivě, regenerují poškozené tkáně, zvyšují prokrvení v místě úkonu, aktivují enzymatické reakce, působí proti bolestem a spasmům. Délka aplikace je 15 min. Indikacemi jsou subakutní a chronické stavy revmatického nebo traumatického původu, obzvláště při špatné hybnosti kloubní a svalové, zánětlivá degenerativní kloubní a páteřní onemocnění, vhodné jsou i jako doplňková procedura před rehabilitačními cviky, masáží.

Pitná léčba: Poděbradská přírodní léčivá voda je středně mineralizovaná, smíšeného typu. Podle zastoupení hlavních iontů náleží do třídy hydrouhličitano-chloridových sodno-vápenatých vod se zvýšeným obsahem alkálií a koncentrací některých prvků. Je využívána především k uhličitým koupelím. Doporučená dávka pitné kúry je 250mg 2x denně u pacientů, kteří nemají srdeční selhávání či ledvinné onemocnění (lithiasa).

Klasická masáž: Obecným účinkem masáže je dráždění receptorů, podpora metabolismu, trofiky a oběhu v tkáních masírované oblasti. Ovlivňuje svalový tonus ve smyslu snížení i zvýšení, může rozrušovat tkáňové srůsty. Má reflexní účinky i malé účinky celkové. Podle předpisu se provádí buď celková nebo částečná. K masáži se používají nedráždivé emulze, masážní mýdla, parafinový olej či speciální gely.

Alternativní masáže:

Aromaterapeutická masáž celého těla: Hluboce relaxační masáž celého těla. Navozuje svalové i psychické uvolnění, pomáhá odbourávat stres a napětí. Provádí se přírodními oleji s příměsí rostlinných éterických olejů. Doba trvání 60 min.

Medová masáž zad: Jedná se o jeden druh vakuové masáže, která se provádí pomocí medu. Zlepšuje stav pokožky, prokrvuje a vyživuje. Zbavuje organismus toxických látek. Doba trvání 30 min.

Lymfatická masáž obličeje a dekoltu: Lymfatická masáž obličeje a dekoltu napomáhá odstraňovat vrásky, váčky a kruhy pod očima. Podporuje celkovou regeneraci, má antistresové účinky. Doba trvání 30 min.
Lymfatická masáž nohou.

Manuální lymfatická masáž nohou: používá speciálních jemných hmatů, které napomáhají k pročištění lymfatických cest a zlepšení odtoku lymfy z dolních končetin. Doba trvání 30 minut.

Reflexní masáž plosky nohy: Akupresurní body na chodidle jsou spojeny s orgány a tělesnými partiemi, které je možno pomocí těchto bodů stimulovata pozitivně ovlivnit. Masáž má v první řadě aktivovat samoléčebnou sílu těla, má ale také uvolňovací a povzbuzující efekt. Doba trvání 30 min.

Skořicový zábal a masáž dolních končetin proti celulitidě: Dochází k prokrvení a prohřátí tkáně, zlepšení odtoku lymfy, částečné odplavení vody a tuků v daných partiích, vypnutí kůže, relaxaci těla i duše. Doba trvání 60 min.

Rehabilitace

Individuální léčebný tělocvik: Jedná se o nejspecializovanější metodu rehabilitace. K dobrému výsledku je bezpodmínečně nutná aktivní spolupráce pacienta. Na základě předpisu lékaře rehabilitační pracovník volí metodiku individuální léčebné tělesné výchovy. Indikacemi jsou poruchy hybného, nervosvalového aparátu, omezená hybnost, hyper- či hypotonus, porucha hybných dynamických stereotypů.

Reflexní masáž: Je vysoce specializovaným rehabilitačním výkonem prováděným odborně vyškoleným rehabilitačním pracovníkem. Má za cíl ovlivnit reflexní změny vzniklé patologickým procesem. Jde pouze o místní masáž, používá se sestavy hmatů bez emulze - jen na suchou kůži. Doba trvání je 10-30 min. podle předepsané sestavy.

Mobilizace páteře: Funkční poruchy páteře jsou odstraňovány speciálními mobilizačními a relaxačními technikami erudovaným rehabilitačním pracovníkem.

Pohybová rehabilitace

Cvičení v bazénu: Jedná se o rehabilitační cvičení v teplé vodě, dochází k relaxaci, odlehčení kloubů, cvičení je snadnější zvlášť při degenerativních onemocněních pohybové soustavy. Po očistné sprše a aklimatizaci v bazénu se provede vlastní cvičení, po něm se umožní pacientovi pobyt v bazénu. Teplota vody je 32°C, v letních měsících 28°C. Doba trvání procedury je do 30 minut.

Skupinový tělocvik: Zahrnuje všeobecná kondiční cvičení, zaměřená na konkrétní postižení pacientů. Máme vytvořeny cvičební jednotky:
- LTV č. II - 100 W cvičení je podloženo hudbou, je vhodné pro pacienty s mírně omezenou tělesnou aktivitou. TF se měří na začátku cvičení, po nejnamáhavějším prvku cvičení a na závěr cvičení. TF se zapisuje do lázeňské legitimace. Doba trvání do 30 minut.
- LTV č. III - 50 W cvičení je podloženo hudbou, tělesná aktivita značně omezená. Doba trvání do 30 minut.
- LTV č. IV - 25 W cvičení s hudbou, pro pacienty, u kterých tělesná aktivita vyvolává obtíže. Doba trvání do 30 minut.
- LTV č. V - ICHDK polohové cviky, cvičení bez hudby. Doba trvání do 30 minut.
- LTV č. VI - vert. cv. při vertebrogenních obtížích, cvičení bez hudby, je zaměřeno na všechny úseky páteře, obsahuje jak prvky uvolňovací, tak prvky, které zvyšují svalovou sílu příslušné svalové skupiny, která je oslabená. Tempo cvičení je velmi pomalé se zaměřením na správnost provedení cviků. Doba trvání do 30 minut.
- LTV - DIA všeobecné kondiční cvičení u diabetiků v indikaci IV/1
- LTV č. VII speciální cvičení na posílení klenby nožní u pacientů s distální diabetickou senzomotorickou neuropatií (indikace IV/3).

Ergometrický trénink: Pacienti trénují za dohledu zdravotní sestry, pravidelně je kontrolována tréninková TF, doporučená ošetřujícím lékařem na základě funkčního vyšetření a zdravotního stavu pacienta. Trénink přispívá k zvýšení kardiopulmonální výkonnosti. Doba trénování je běžně 20 minut 2-3x týdně, u některých pacientů lze trénovat i denně.

Chodecký trénink: Chůze patří k základní a pro všechny nejdostupnější formě pohybu. Lázně Poděbrady leží v Polabské nížině, čili jsou zde výborné podmínky pro rehabilitaci chůzí u kardiaků a ostatních pacientů. Označená chodecká trasa má délku 2 km. Pro sledování a následnému zobrazení křivky průběhu TF při chůzi u pacienta lze použít Polar Sport-tester, což jsou speciální hodinky a pás připevněný na hrudník pacienta, které snímají TF pacienta. Pomocí počítače se zobrazí křivka TF a sloupcový graf průběhu TF.

Nordic Walking: Lázně Poděbrady, a.s. provozují nově od června 2006 tento oblíbený sport. Tento druh pohybové aktivity připomíná běh na lyžích. Podobně jako při něm je do pohybu zapojeno devadesát procent všech svalů na těle. Je tak mnohem účinnější při spalování kalorií než klasická chůze nebo běh. Při tomto pohybu se posiluje srdeční a oběhový systém, zlepšuje se celková koordinace a uvolňuje se napětí svalů v oblasti ramen a týla. Díky tomu působí preventivně proti bolestem zad. Na rozdíl od většiny jiných sportů lze s nordic-walking začít prakticky kdykoli a kdekoli. Intenzita námahy není podmíněna rychlostí chůze, ale způsobem provádění jednotlivých pohybů při ní. Poskytujeme hodiny s certifikovanými instruktory, pro pokročilé možnost individuálního zapůjčení holí. Informace a objednání na rozpisu procedur.

Elektroléčba:Obecně je možno říci, že všechny druhy elektroprocedur působí analgeticky, spasmolyticky, vazodilatačně, hyperemicky, opadávání otoků. Lékař přesně určí, který typ elektroléčby je pro daného pacienta vhodný. Používáme:

Čtyřkomorová lázeň (Hydrogalvan): Elektroprocedura, při které působí na tělo stejnosměrný galvanický proud ve vodním prostředí. Pacient ponoří HK i DK do vaniček, rehabilitační pracovník dle předpisu lékaře volí kvalitu proudu a polarizaci.

Ultrazvuk: Na určené místo se nanese kontaktní prostředek, nastaví se intenzita a čas působení, bolestivé místo se pomalu přejíždí pohyblivou hlavicí. Nejčastěji je indikován při kloubních a vertebrogenních potížích.

Diadynamické proudy: Mají převážně analgetické účinky, dle předpisu lékaře se aplikuje uvedený druh proudu přes přiloženou a podloženou elektrodu, intenzita se volí podle subjektivní snášenlivosti pacienta.

Interferenční proudy – Endomed: K zesílení účinku se používá vakuovaných elektrod, doba aplikace je pak kratší, intenzita proudu se volí dle subjektivních pocitů pacienta. Indikací jsou hlavně chronické zánětlivé a degenerativní nemoci pohybového aparátu.

Iontoforesa: Léčebná metoda spočívající v elektrolytickém převodu látek z roztoku do organismu. Jde o kombinaci účinku galvanického proudu a účinků farmakologických, reflexních a rezorbtivních dle typu použitého léku.

Myostimulace: Léčebná metoda, která pomocí elektrických proudových impulzů vhodného tvaru a frekvence dráždí svaly nebo svalové skupiny, tím je vyvolávána hluboká svalová masáž. Tato masáž může být zaměřena na léčbu poúrazových stavů nebo cílena na odstranění přebytečné tukové vrstvy na břichu, stehnech, gluteální krajině, bocích, apod.

Pulzní magnetoterapie: Léčebná procedura využívající specifických účinků pulzního magnetického pole na fyziologické mechanizmy a procesy na úrovni systémů, orgánů, tkání, buněk a molekul. Je vyhledávanou procedurou pro svůj analgetický efekt. Nesmí být podávána u pacientů se zavedeným kardio-stimulátorem.

Solux: Lokálního tepla z infračerveného zářiče se využívá u zánětů čelních a čelistních dutin nebo jako předehřátí před trakcí,u lumbalgií apod. Aplikuje se ze vzdálenosti 10-20 cm ze zdroje buď červeným, nebo modrým filtrem infračervené záření po dobu 10-20 min., chrání se oči pacienta.

Horské slunce: Využívá určité části spektra UV záření u umělého zdroje. Aplikuje se z přístroje na vzdálenost 1 m, na celé tělo při dobře chráněných očích brýlemi. Dle stavu pacienta a pigmentace kůže první dávka není větší než 2 minuty a stupňuje se po 1-2 min. do 10-12 min.

BIO-lampa: Bioptronová lampa využívá příznivých účinků polarizovaného světla, její největší výhodou je minimum vedlejších účinků. Efekt působení polarizovaného světla na živý organismus je analgetický, protizánětlivý a stimulační. Studie prokázaly, že polarizované světlo snižuje citlivost nervových zakončení, příznivě ovlivňuje převod vzruchu z nervu na svalové vlákno v místě nervosvalové ploténky. Aplikace polarizovaného světla vede k uvolnění staženého svalu a tím odstranění bolesti (vertebrogenní potíže). Fototerapií je dosahováno rozšíření krevních cév a tím zvýšení prokrvení ošetřovaných míst, zlepšení jejich okysličení, urychlení látkové výměny a lepší odtok lymfy při otocích. Příznivé působení je i v oblasti imunitního systému. Stimulační efekt polarizovaného světla na živou tkáň se projevuje urychlením hojení jizev, defektů, bércových vředů, diabetických gangrén.

Lymfodrenáž: pomáhá normalizovat a udržovat vyvážený vztah dynamického proudění mezi krevním a lymfatickým systémem a tkání. Lymfatická drenáž přístrojem Lymfoven pomáhá ve značné míře zvýšit průtok a zmírnit negativní patologické projevy. Indikacemi jsou lymfedém, chronická žilní nedostatečnost, varixy, prevence flebotrombozy, terapie bércových vředů, pooperační a poúrazové otoky, celulitida apod. Dle doporučeného postupu následuje aplikace Lymfovenu po individuálním cvičení - žilní cviky DK nebo po manuální lymfodrenáži u lymfedému. Doporučená dávka procedury Lymfoven je 5x, před ní předchází buď individuální cvičení (žilní cviky DK), nebo manuální lymfodrenáž rovněž 5x (celkem 10 procedur). Pacient je při předpisu procedury upozorněn, že z hygienických důvodů je nutno použít čisté punčochy (event. návlek do sádry zn. "ACHILON").

Podiatrická ambulance: Vyškolená podiatrická sestra provádí kompletní ošetření nohou nejčastěji u diabetiků - odstranění hyperkeratoz z plosek, ošetření otlaků, zbroušení nehtů při onychomykóze, ošetření zarostlých nehtů, diabetických defektů apod.

Skupinová psychorelaxace - autogenní trénink: Žijeme v prostředí plném stresů, pacient má příležitost u nás proti stresům bojovat. Jednou z možností je zařazení pacienta na individuální nebo skupinovou psychorelaxaci. Skupinová psychorelaxace, autogenní trénink probíhá v tělocvičně, kde pacienti leží a během hudby a doprovodného slova se pacienti učí ovlivnit svoji psychiku.Lázeňské služby: Lázeňský hotel / dům, Lázně

Procedury léčení: Pohotovostná lekárska služba, Pitný režim, Oxygenoterapia, Inhalácia, Elektroliečba, Magnetoterapia, Laseroterapia, Dietoterapia, Suchá plynová kúpež, Plynové injekcie, Parafinoterapia, Liečebný telocvik v bazéne, Liečebný telocvik, Masáže, Reflexné masáže, Prísadové kúpele, Peloidné zábaly, Prírodný termálny kúpež, Pitné kúry

Přírodní léčivé zdroje: Vody termálne

Léčba nemocí indikace: Obehové ústrojenstvo, srdca a ciev, Pohybové ústrojenstvo, Cukrovka - Diabetes melitus

Ostatní druhy léčby: Spánok, Relaxačné prechádzky, Kneippovy chodníky

Stravovanie:


Restaurace popis: Stravovanie: Hotel má 1 jídelnu s kapacitou 100 míst v komplexu Libenský, kde se nachází i krásná stylová kavárna s terasou. Důležitou složkou léčebného pobytu je také vhodná strava – dieta, kterou určí při vstupní prohlídce pacienta ošetřující lékař na základě povahy onemocnění. O pacienty pečuje nutriční terapeut, se kterým je možno kdykoliv stravu prokonzultovat.

Služby:Konferenční kapacity:

Cenník ubytovania:


Datum1 lůžkový2 lůžkovýapartmán
1.1-31.12890-12901290-17901690-290


Měna: CZK

Ceny zahrnují:

Fotogaléria (8):


Kúpele Poděbrady Hotel Zimní LázněKúpele Poděbrady Hotel Zimní LázněKúpele Poděbrady Hotel Zimní Lázně
Dopyt UBYTOVANIA - nezáväzná - kliknite
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2024 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com