sdílet Kúpele Horské lázně Karlova Studánka hotel Libuše na Facebooku
Kúpele Horské lázně Karlova Studánka hotel Libuše česká verze  Kúpele Horské lázně Karlova Studánka hotel Libuše slovenská verzia  Kúpele Horské lázně Karlova Studánka hotel Libuše english version  Kúpele Horské lázně Karlova Studánka hotel Libuše deutsch version

Kúpele Horské lázně Karlova Studánka hotel Libuše Karlova Studánka, Karlova Studánka ubytovanie

Dopyt UBYTOVANIA - nezáväzná - kliknite

Popis:


Horské kúpele Karlova Studánka hotel Libuše - ubytovanie a liečenie v Karlovej Studničke ...


Štátne liečebné Horské Kúpele Karlova Studánka, š.p. Kúpele Karlova Studánka celoročne ponúkajú rekreačné, relaxačné a rodinné pobyty v krásnej prírode Jeseníkov. Balneocentrum s 200 ročnou tradíciou. Ideálne podmienky pre turistiku, cykloturistiku a lyžovanie, kurty na tenis a volejbal. Kúpele pre zdravé a zdravý životný štýl.

Optimálne liečebné podmienky: Vzhľadom k optimálnym klimatickým podmienkam je kúpeľná liečba vhodná pre liečenie chorôb dýchania. ústrojenstvo a u chorôb s postihnutím imunity (vr. onkológia v štádiu remisie), pričom prírodné léč.zdroje umožňujú navyše liečbu pohybových a obehových chorôb.

Štátne liečebné kúpele Karlova Studánka, š.p. Ubytovanie v kúpeľoch - zoznam kúpeľných hotelov, ktoré môžete využiť: Hlavná kúpeľná budova Libuše, Kúpeľný objekt Slezský dom, Kúpeľný dom Bezruč, Kúpeľný objekt U Lesa, Kúpeľný objekt Opava, Kúpeľný objekt Pošta, Kúpeľná vila Vlasta, kúpeľná vila Eugen.

Pre svoju jedinečnú polohu a liečivé klíma je Karlova Studánka ideálnym miestom pre liečbu pacientov s ochorením dýchacích ciest. Ideálne je pobyt najmä pre osoby s chronickými zápalmi hrdla, dutín, hlasiviek, nosa, priedušiek, pľúc a u chorých s astmou. Kúpeľné miesto je vhodné aj pre liečenie chorôb onkologických (po ukončení základnej liečby), pre liečbu vysokého krvného tlaku a ochorenia ciev. Súbežne sa lieči aj sprievodné pohybové choroby - kĺbové a chrbticovej ťažkosti.

Prírodné liečivý zdroj - minerálna voda: Minerálna voda používaná po stáročia ku kúpeľom ale aj pitnej liečbe, napomáhala priaznivo krozpouštění hlienu aj na sliznici hltanu postihnutú dlhodobým zápalom. Preto sa čoskoro osvedčila aj pri kloktanie a inhalácii či nosových laváž. Inhalačná liečba patrí medzi liečebné metódy využívajúce prírodné liečivé zdroje na liečbu chorôb horných aj dolných dýchacích ciest.

Kúpeľný dom Libuše - Horské Kúpele Karlova Studánka: S jedálňami, inhalatoriem, balneoprevádzkou, elektroliečbou, rehabilitačnými telocvičňami, stálou lekárskou službou, recepcii, zabezpečujúce telefónne spojenie na všetky objekty. Klubovne a priestory k spoločenským a kultúrnym akciám s kaviarňou. Ubytovanie I. kategória pre 117 osôb.

Typy pokojů

Vybavení pokojů: koupelna se sprchou, WC na pokoji, TV

Základní informace: Informační služba, lékařská služba v dosahu, parkovacia plocha v areáli, reštaurácia

Popis okolí: Turistika a volný čas v Lázních Karlova Studánka: Lázně Karlova Studánka nabízí svým návštěvníkům různé kulturní a společnské akce a běžné sportovní vyžití. V létě máte možnost využít 2 tenisové kurty, které v letošním roce (2009) dostaly nový povrch. Ten umožňuje v zimním období využití těchto kurtů jako kluziště. Dále je možné v zimě využít lyžařské vleky a běžecké tratě v místě i blízkém okolí. Nejbližší lyžařský vlek najdete 100m od dolního parkoviště. Je dlouhý 600m s převýšením 55m a klasifikací modrá. Můžete ho využívat i při večerním lyžování od 18:00 do 21:00. Celoročně je k dispozici tělocvična a fitcentrum Orlík. V případě nepříznivého počasí si můžete u nás zahrát kulečník, ping-pong, stolní fotbal, šipky, petangue nebo si půjčit různé společenské hry.

Geologická expozice: V horní části lázeňského parku je umístěna geologická expozice kamenů z různých částí Jeseníků, která je svým rozsahem ojedinělá v celé ČR. Na jednom místě zde můžete vidět 340 exponátů dokumentujících geologický vývoj celého Jesenicka.

Okolí Karlovy Studánky nabízí v létě ideální podmínky pro pěší výlety. Dobře značené turistické i naučné stezky Váa přivedou na mnoho krásných míst. Odměnou za vynaloženou námahu Vám budou nádherné výhledy na celé Jeseníky i do široké okolní krajiny. Také pro vyznavače cyklistiky je zde připraveno množství cyklostezek. V zimě bývají právě tady nejlepší sněhové podmínky. Sjezdovky najdete v okolí Ovčárny pod Pradědem, běžecké tratě jsou vždy dobře upravené.

Dostupnost střediska:

Kúpeľné služby:Popis lázeňského zařízení: Seznam indikací - podle seznamu ve Vyhlášce MZ č.58/1997 Sb.:

* I/1 - onkologické případy po ukončení komplexní léčby bez jakýchkoliv známek recidivy
* II/7 - hypertenzní choroba I. - III.stupně dle SZO
* II/10 - funkční poruchy periférních cév
* V/1 - stavy po operacích horních cest dýchacích (HCD) a dolních cest dýchacích (DCD)
* V/2- hypertrofické nebo atrofické záněty HCD, ozaena v soustavném odborném léčení, chronické sinusitidy a sinobronchitidy, soustavně léčené
* V/3 - poškození laryngu a hlasivek v důsledku hlasového přetížení (učitelé, duchovní apod.)
* V/4 - alergické rýmy prokázané alergologickým vyšetřením v soustavném léčení
* V/5 - stavy po opakovaném nebo komplikovaném zánětu plic
* V/6 - chronická bronchitis v soustavném léčení, včetně mukopurulentní a bronchiektazií, onemocnění recidivujícími záněty DCD a chron. zánětem dýchacího ústrojí z rizika fibrogenního prachu s poruchou plicní funkce
* V/7 - obstruktivní chronická bronchitis
* V/8 - astma bronchiale všech stadií i profesionální etiologie
* V/9 - intersticiální plicní fibrózy jekékoliv etiologie v dlouhodobé péči, včetně pneumokonióz všech stadií
* V/10 - následky poškození, resp. toxické účinky plynů, dýmů, leptavých par a dráždivých prachů na HCD a DCD
* VII/6 - metabolické onemocnění s postižením kloubů (dnavá artritis, artikulární chondrokalcinóza, ochronotická artropatie aj.)
* VII/7 - osteoporóza primární a sekundární (především z inaktivity) zejména se svalovými paravertebrálními spasmy
* VII/8 - bolestivé syndromy šlach, úponů, burz, podkožní tkáně, tuku a kosterních svalů, včetně postižení způsobených prací s vibrujícími nástroji a nadměrným jednostranným přetížením, mimokloubní revmatismus celkový a lokalizovaný
* VII/9 - koxartróza v soustavném léčení
* VII/10 - gonartróza v soustavném léčení
* VII/11 - artrózy v ostatních lokalizacích (včetně Heberdenovy polyartrózy s postižením ručních a nožních kloubů)
* VII/12 - Vertebrogenní syndrom algický funkčního nebo degenerativního původu, soustavně léčený

Procedury, léčba

Přírodní léčivé zdroje: * Uhličité koupele * Rašelinové zábaly * Minerální voda * Přírodní plynové uhličité koupele (suché)

Vodní masážní procedury: * Perličkové koupele * Celková vířivá koupel a hydromasáž * Vířivá koupel dolních končetin * Vířivá koupel horních končetin * Skotské střiky * Parní koupel

Koupele: * Šlapací koupel * Sirná koupel

Masáže: * Klasická masáž * Reflexní masáž

Inhalační léčba

Rehabilitační techniky: * Individuální rehabilitace * Skupinová cvičení * Rehabilitace s prvky jógy * Rehabilitace páteře * Cvičení na míčích * Mobilizace a měkké techniky * Lymfodrenáž * Brügger koncept * Posilovna

Elektroléčba: * Diatermie * Čtyřkomorová galvanizace * Diadynamické proudy * Ultrazvuk * VAS - 07 * Bioptronová lampa * Horské slunce * Solux

Ostatní procedury: * Parafinové zábaly * Insuflace oxidu uhličitého (plynové injekce)

Wellness procedury: * Prostorová inhalace v solné jeskyni * Wacu-well * Vibrosauna

Bazénový komplex s vodoléčbou a termoterapií: Letní lázně Lázně Karlova Studánka zbudovaly pro veřejnost i návštěvníky z oblasti cestovního ruchu nový bazén s teplou vodou a řadou vodoléčebných atrakcí v budově Letních lázní, který je prvním bazénem tohoto typu v ČR.

Veřejnost a lázeňští hosté mohou posoudit efekt nových technologických prvků v termální vodě, která je držena v rozsahu 32 - 34 st. Celsia. Čelní stěna bazénu po vstupu nabízí 3 šíjové chrliče (k masáži krční páteře). Na podélné bazénové stěně jsou různě vysoko trysky a nástěnné zábradlí k masáži zad, pánve, trupu a končetin dle vlastní volby.

Bazén v LL K velmi oblíbené atrakci patří bazénový whirpool s barevně se měnícím dnovým světlem v rohové části bazénu, ve kterém je možnost posezení na kruhové masážní tyči, zajišťující masáž pod vodou, jak proudem vody, tak i proudem vzduchu unikajícího skrze trysky. Zejména perličková lehátka a perličkové lavice pod vodní hladinou, ale i dnová vřídla, poskytují nezapomenutelné relaxační zážitky. Velmi příjemné jsou dnové šampaňské perličky, které též umožňují plavat v protiproudu. Ale samotným termálním bazénem s atrakcemi není ukončen výčet příjemných relaxačních procedur (byť tyto jsou ve vodě a pod hladinou).

Bazén v LL Vedle bazénu je nevšední atrakcí tepidarium, umožňující relaxaci v suchém i vlhkém teple a finská sauna. Zajímavé jsou ochlazovací prvky za účelem zchlazení vyhřátého organismu z termálních procedur. Aby toho nebylo málo, je mimo bazénový komplex k dispozici vedle lázeňských procedur, koupelí, masáží, rašelinových zábalů též i nová wellness technika Vakuwell a Vibrosauna, po kterých velmi příjemně bude působit přechod do solné jeskyně, která zájemcům poskytuje prostor k relaxaci i klidné meditaci.

Bazén Dopolední provoz bazénu bez atrakcí je určen k rehabilitaci lázeňských pacientů, využívajících lékařsky vedenou lázeňskou léčbu. Odpolední a večerní provoz tohoto bazénového komplexu se všemi atrakcemi je určen jak veřejnosti z oblasti cestovního ruchu, tak i pro rodiny s dětmi a všechny návštěvníky Karlovy Studánky.

Přijeďte se podívat i s přáteli. Můžete na sobě vyzkoušet příjemné relaxační zážitky, které nabízí nově vystavěný bazénový komplex v Letních lázních v Karlově Studánce, který si můžete prohlédnout i na videu zařazeném do našich webových stránek. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Lázeňské služby: Lázeňský hotel / dům, Lázně

Procedury léčení: Komplexná liečba v dome, Pohotovostná lekárska služba, Pitný režim, Joga, Inhalácia, Elektroliečba, Klimatoterapia, Dietoterapia, Parafinoterapia, Liečebný telocvik, Vírivé kúpeľe, Masáže, Reflexné masáže, Peloidné zábaly, Pitné kúry, Vodoliečba

Přírodní léčivé zdroje: Vody uhličité, Klimatoterapia - vysokohorské ovzdušia

Léčba nemocí indikace: Onkologické, Obehové ústrojenstvo, srdca a ciev, Dýchacích ciest (netuberkulózne), Pohybové ústrojenstvo, Duševné poruchy, Kožné choroby a popáleninové stavy, Obezity a nadváhy, Cukrovka - Diabetes melitus, Vertebrogénný syndróm

Ostatní druhy léčby: Spánok, Relaxačné prechádzky, Klimatoterapie

Stravovanie:


Restaurace popis: Reštaurácia a kaviareň Letné kúpele: Vážení kúpeľní hostia a návštevníci Karlovej Studánky, pozývame Vás do kúpeľnej reštaurácie Letné kúpele.

Reštaurácia je umiestnená pôvodných priestoroch bývalej letné kolonády, čím je daná jej priestorová veľkorysosť a krásny výhľad. Nadväzuje na komplex liečebných procedúr a relaxačného bazénu. Reštaurácia je otvorená denne. Jej účelom je predovšetkým príjemne skrátiť dobu čakania na procedúry, občerstviť po relaxáciu v bazénovom komplexe alebo len umocniť príjemné chvíle strávené v krásnom prostredí Karlovy Studánky. V priestoroch reštaurácie ponúkame tiež možnosť organizovanie spoločenských a firemných akcií, rodinných osláv a pod.

Jedálny lístok s paletou jedál pre Vás zostavil majster kuchár Jaroslav Jiří Špička, člen českej, slovenská a francúzskej asociácie KC. Veríme, že z jeho rozmanitej ponuky si vyberiete. Váhavým s výberom ochotne poradia personál reštaurácie, ktorý sa teší na Vašu návštevu. Deťom a ich sprievodu je k dispozícii detský kútik ..

Služby:Kongresové služby - Lázně Karlova Studánka - volné kapacity nabízíme:
* Pro menší skupiny do 40 účastníků v měsících říjen až duben. Pro větší skupiny účastníků (200 - 300) v měsících listopad až únor.
* K dispozici je lůžková kapacita 430 lůžek v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, TV a telefonem.
* K přednáškové činnosti je možno využít některou z pěti jídelen s kapacitou od 40 do 180 osob, případně samostatnou zasedací místnost pro 40 osob.
* Všechny sály mají možnost vlastního ozvučení, k dispozici je prezentační technika a zaškolená obsluha.
* Pro účastníky akce zajišťujeme podle domluvy celodenní stravování včetně možnosti večerního společenského setkání v podobě rautu.
* Jako doplněk vhodný k relaxaci účastníků po skončení odborné části programu nabízíme možnost využití různých druhů procedur.
* V zimním období lze využít příznivé geografické polohy v podhůří Jeseníků k zimním sportům v místě nebo v blízkém lyžařském areálu Ovčárna pod Pradědem.
* Naše organizace je držitelem akreditace České lékařské komory ke školení v systému celoživotního vzdělávání lékařů v oborech otorinolaryngologie, alergologie a klinické imunologie, fyziatrie, balneologie a léčebné rehabilitace, tuberkulózy a respiračních nemocí a klinické biochemie.
* S organizací školících akcí máme dlouholeté zkušenosti.

Konferenční kapacity:

salónek č. 1 (počet míst 40)

salónek č. 2 (počet míst 50)

salónek č. 3 (počet míst 60)

zasedací místnost č. 1 (počet míst 180)

zasedací místnost č. 2 (počet míst 160)

Cenník ubytovania:
Měna:

Ceny zahrnují:

Fotogaléria (18):


Kúpele Horské lázně Karlova Studánka hotel LibušeKúpele Horské lázně Karlova Studánka hotel LibušeKúpele Horské lázně Karlova Studánka hotel Libuše
Dopyt UBYTOVANIA - nezáväzná - kliknite
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2024 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com