česká verze Penzion-Hotel.cz  slovenská verzia Penzion-Hotel.cz  english version Penzion-Hotel.cz  deutsch version Penzion-Hotel.cz
Rezervace tel.:
+420 775 684 048 
Dnes je: sobota 20.07.2024
Aktuální kurzy:
euro EUR 27,170 Kč
dolar USD 24,356 Kč
libra GBP 36,873 Kč

LukovKrajina kolem Lukova má svou osobitou tvář. Její půvab není v monumentálních přírodních sceneriích, ale v tom, jak se tu střídá pahorkatina s plužinou, les s travnatými stráněmi. Na všech stranách je krajina zvlněná. Mírný sklon střídá prudší zdvih. Výběžky Hostýnské hornatiny nepřevyšují střední polohu. Jejich příkře se svažující stráně vytvářejí místní ráztoky a táhlé hluboké brázdy, jimiž protékají rychle ubíhající bystřiny, které se stékají v bělovodský a Lukovský potok. Po jejich březích porůznu vyčnívají skaliska, jinde jen omšelé balvany. V protáhlém údolí, kudy táhnou studené větry z Chladné doliny, jsou stupňovitě položené rybníky, založené v dávných dobách, z nichž nejvýše položený, s poetickým pojmenováním Bezedník je obklopen lesem. Bělovodské rybníky obnovené v 70. letech se prostírají v otevřené krajině a dosud jsou vyhledávaným koupalištěm. Rybník pod Růžovou zanikl už před více jak sto lety. Pískovcové skalní seskupení pod severním hradním svahem, Králky, s vytesanými sedadly, Čertovy kameny a skalní útvary na Velé i na Bzové, nebo pod Hlaváčem, doplňují mnohotvárnost krajiny. Mírně zvlněná plužina v jižním otevřeném prostoru obce, byla vzdělávána celá staletí mnoha generacemi našich předků do nynější své podoby a k užitku všech, pro něž byla živitelkou.Lukov se svým hradem a malebným okolím se stal vyhledávaným letoviskem, místem turistických cest, ale i rekreačních pobytů v početných chatových a zahrádkářských koloniích.


Výpis všech ubytovacích objektů v dané obci:
Hotel Tuskulum
Hory / Region: Bílé Karpaty - Slovácko
Kraj: Zlínský kraj
Okres: Zlín
Město: Lukov
Stát: Česká republika
Cena od: 2190 CZK
Hotel Tuskulum - Lukov - Zlín - Jižní Morava - Náš hotel Tuskulum v Lukově je jedinečný nejen svým vzhledem, ale i svou historií. Tento zámeček v tyrolském slohu, v prostředí překrásného anglického parku.
Počet hvězdiček: 3
Typ: Hotel
Kapacita: 50
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2024 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com