česká verze Penzion-Hotel.cz  slovenská verzia Penzion-Hotel.cz  english version Penzion-Hotel.cz  deutsch version Penzion-Hotel.cz
Rezervace tel.:
+420 775 684 048 
Dnes je: úterý 21.05.2024
Aktuální kurzy:
euro EUR 27,170 Kč
dolar USD 24,356 Kč
libra GBP 36,873 Kč

KomárnoKomárno: místo, kde se Váh vlévá do Dunaje, leží město Komárno, které patří mezi nejstarší města na Slovensku. Městská práva mu udělil král Béla IV. už v roce 1265. Přes to, že město opakovaně ničily války a živelné pohromy - povodně, požáry, zemětřesení, epidemie -, se zde zachovaly cenné kulturní památky. Nejvýznamnější je Komárňanská pevnost, která je největším pevnostním systémem rakousko-uherské monarchie. Pro svou historickou a architektonickou hodnotu byla pevnost prohlášena národní kulturní památkou. Pevnost byla postavena na místě, kde se vytvořil brod použitelný v každém ročním období. Na svou dobu to byla vyspělá pevnost s pěti bastiony. Historické jádro města je památkovou zónou, kde se nachází čtyři desítky památek a tři národní kulturní památky. Komárno je rodištěm jednoho z nejslavnějších skladatelů operet, Franze Lehára. Památku skladatele si město každoročně připomíná Lehárovým festivalem, mezinárodní soutěží v přednesu operetních melodií. Město je také rodištěm velikána maďarské literatury, Móra Jókaiho. Památku spisovatele každoročně připomínají Jókaiho dny. Mimořádnou turistickou atrakcí Komárna je Nádvoří Evropy, které vyrostlo v historickém centru města v letech 1999-2000.

Výpis všech ubytovacích objektů v dané obci:
Hotel BANDERIUM
Hory / Region: Južné Slovensko
Kraj: Nitrianský
Okres: Komárno
Město: Komárno
Stát: Slovensko
Cena od: 55 Eur
Hotel Banderium má pro své hosty připravené nadstandardní ubytování v komfortně zařízených pokojích. Hotel se nachází v historickém centru slovenského města Komárno. Pro hosty je nachystaných 15 útulných pokojů a celková kapacita hotelu činní 30 lůžek.
Počet hvězdiček: 3
Typ: Hotel
Kapacita: 30
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2024 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com