česká verze Penzion-Hotel.cz  slovenská verzia Penzion-Hotel.cz  english version Penzion-Hotel.cz  deutsch version Penzion-Hotel.cz
Rezervace tel.:
+420 775 684 048 
Dnes je: neděle 26.05.2024
Aktuální kurzy:
euro EUR 27,170 Kč
dolar USD 24,356 Kč
libra GBP 36,873 Kč

KašavaObec Kašava se nachází v okrese Zlín, kraj Zlínský: Kašava nebyla hned od počátku Kašavou. Trvalo totiž nějakou dobu než se přestalo rozumět názvu, jímž byla obdařena při svém vzniku. Protože původní znění Kašova (ves, lhota) činilo jisté potíže při rychlejší mluvě, došlo během necelých dvou století k tomu, že samohláska o ve střední slabice se připodobnila snažšímu i líbivějšímu a v obou ostatních slabikách. Kdy se tak stalo, nedovedeme povědět. Víme jen, že tato proměna byla skutkem už roku 1446.Typickým znakem osad jako byla Kašava byla svobodná a dědičná fojtství. Fojti dbali o pořádek a střežili vrchnostenské zájmy. Listinou z 20. prosince 1440 udělil Lacek ze Šternberka kašavské fojtství blíže neznámému Janovi a jeho manželce Dorotě s lánem, vařecí krčmou, s mlýnem, s honem na zajíce a koroptve s podmínkou, že budou odvádět na každé vánoce do pánské kuchyně dva zajíce a deset koroptví. Kostel sv. Kateřiny Vznik nových osad si vyžádal i novou úpravu duchovní správy. Pro ústřední svou polohu na soutoku Dřevnice s potokem Vlčkovským, byla Kašava jedinečně vhodná a stala se střediskem nového farního obvodu. Výpis všech ubytovacích objektů v dané obci:
Penzion Regina
Hory / Region: Lednicko - Valticko a Podyjí
Kraj: Zlínský kraj
Okres: Zlín
Město: Kašava
Stát: Česká republika
Cena od: 480 CZK
Penzion Regina - Kašava - Zlín - Morava - Penzion Regina se nachází v obci Kašava, která je vzdálena od Zlína cca 10 km.
Počet hvězdiček: 3
Typ: Penzion
Kapacita: 28