česká verze Penzion-Hotel.cz  slovenská verzia Penzion-Hotel.cz  english version Penzion-Hotel.cz  deutsch version Penzion-Hotel.cz
Rezervace tel.:
+420 775 684 048 
Dnes je: sobota 25.05.2024
Aktuální kurzy:
euro EUR 27,170 Kč
dolar USD 24,356 Kč
libra GBP 36,873 Kč

Jablonec nad NisouJablonec nad Nisou (německy Gablonz an der Neisse) je město na severovýchodě Čech nedaleko (asi 13 km) od krajského města Liberce, ležící v údolí Lužické Nisy a jejich přítoků.

Město je proslulé výrobou skla a bižuterie. Nabízí také vyžití v množství sportovních i turistických aktivit v atraktivním okolí města, které tvoří jak romantické Maloskalsko, tak populární Jizerské hory. Je v něm zastoupena i řada jiných odvětví průmyslu.

Památky:
Bývalá fara v Kostelní ulici naproti kostelu sv.Anny. Na zahradě je umístěno sousoší Getsemanské zahrady z roku 1829.
Kostel svaté Anny je nejstarším dochovaným jabloneckým svatostánkem. Stojí na místě původního dřevěného kostelíka. Současný kostel je původně barokní stavba z let 1685 ? 1687. Věž byla přistavěna až roku 1706 a roku 1842 byla přistavěna i sakristie situovaná do svahu za kostelem. V té době byla fasáda kostela upravena v neorenesančním stylu. Kostel v současnosti neslouží bohoslužebným účelům a po letech, kdy byl v katastrofickém stavu, nyní prochází náročnou rekonstrukcí, kterou financuje město. Před kostelem je umístěn smírčí kříž z roku 1666, přemístěný od jabloneckého pivovaru.
Belveder je pozdně barokní dům s mansardovou střechou, poprvé zmiňovaný roky 1773. Dnes je zde umístěna část expozice Muzea skla a bižuterie.
Petřín ? vrch nad Jabloncem, kde stojí secesní výletní restaurace s rozhlednou postavená roku 1906. Z rozhledny je překrásný výhled na Jizerské hory i do jižní části okresu Jablonec nad Nisou.
Evangelický kostel. Toleranční evangelický kostel stál v Jablonci už na začátku 19.století. Roku 1892 byl přebudován v neogotickém stylu. Věž je jednou z dominant jabloneckého panoramatu (vysoká 60 m). Kostel je dnes ve vlastnictví Církve československé husitské.
Starokatolický kostel Povýšení svatého kříže je vzácnou secesní sakrální stavbou. Byl postaven v letech 1902 ? 1906 podle návrhu Josefa Zascheho, jabloneckého rodáka. Kostel byl staven pro starokatolickou církev, která kostel užívá dodnes.
Římskokatolický kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova byl rovněž postaven podle Josefa Zascheho, který jej navrhl ještě ve stylu secesním, ale později plány upravil v tehdy aktuálním stylu funkcionalistickém. Tento trojlodní chrám byl vybudován v letech 1930 -1932. Na hlavním oltáři je umístěna bronzová socha Krista od vídeňského sochaře Arnolda Hartiga z roku 1930. Kostel byl rekonstruován na konci 20.století. Sídlí zde děkanský úřad.


Výpis všech ubytovacích objektů v dané obci:
Apart Hotel Jablonec nad Nisou
Hory / Region: Jizerské Hory
Kraj: Liberecký kraj
Okres: Jablonec nad Nisou
Město: Jablonec nad Nisou
Stát: Česká republika
Cena od: 590 CZK
Apart Hotel Jablonec nad Nisou Svatopluka Čecha - ubytování v Jablonci nad Nisou - UBYTOVÁNÍ JABLONEC NAD NISOU - RODINNÝ PENZION HOTELOVÉHO TYPU - VAŠE DOVOLENÁ V JIZERSKÝCH HORÁCH.
Počet hvězdiček: 3
Typ: Penzion
Kapacita: 25
Hotel Rehavital
Hory / Region: Jizerské Hory
Kraj: Liberecký kraj
Okres: Jablonec nad Nisou
Město: Jablonec nad Nisou
Stát: Česká republika
Cena od: 33 Eur
Hotel Rehavital Jugoslávská 30/11 Jablonec nad Nisou - Jizerské Hory - Hotel Rehavital umístěn v klidné části centra Jablonce nad Nisou svým hostům nabízí kromě parkování a WiFi zdarma také vynikající Pfeiffersteakhouse restauraci, Easy bar a péči o tělo.
Počet hvězdiček: 3
Typ: Hotel
Kapacita: 60
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2024 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com