Penzion Vinařský dům Velké Bílovice, Velké Bílovice Ubytování

Penzion Vinařský dům česká verze  Penzion Vinařský dům slovenská verzia  Penzion Vinařský dům english version  Penzion Vinařský dům deutsch version
tel. objednávka: +420 775 684 048
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Penzion Vinařský dům
Název: sdílet Penzion Vinařský dům na Facebooku Penzion Vinařský dům
Ulice: Sadová 1399
Město: Velké Bílovice
PSČ: 691 02
Okres: Břeclav
Kraj: Jihomoravský kraj
Hory / Region: Lednicko - Valticko a Podyjí
Stát: Česká republika
GPS: 48°51´16.868“N, 16°54´43.964“E
Kapacita: 45
Typ: Penzion
Počet hvězdiček: 3
Počet podlaží: 1
Cena od: 650 CZK

ukázat na mapě    E-mail: penzion-vinarsky-dum-velke-bilovice@penzion-hotel.cz

Popis:


Penzion Vinařský dům Velké Bílovice - ubytování ve Velkých Bílovicích...


Vítá vás Penzion Vinařský dům, moderní symbióza restaurace, penzionu a vinařského provozu v největší vinařské obci České Republiky – ve Velkých Bílovicích. Vinařský dům vám nabízí skvělý pobyt v útulném penzionu, a vynikající pokrmy v příjemné restauraci s barem a letní zahrádkou s dětským hřištěm. Svou polohou v části vinných sklepů Belegrády s nezapomenutelnou vyhlídkou do vinic Velkopavlovické vinařské podoblasti na jedné a na panoráma Pálavy na druhé straně, je ideálním výchozím bodem pro vinnou turistiku nebo cykloturistiku, případně pro poznávací výlety do Lednicko-Valtického areálu k přehradní nádrži Nové Mlýny, či do pálavských kopců. Pro milovníky vína je připravena široká paleta odrůdových vín, které produkuje Vinařství Petr Skoupil, a.s. v přilehlém provozu. Jedná se o jedinečná vína vyrobená nejmodernějšími postupy z hroznů, které pocházejí z vlastních vinic.. Jakost a půvab těchto vín dokazují mnohá ocenění na našich i světových soutěžích.

Penzion Vinařský dům - ubytování: V penzionu je pro Vás připraveno 6 pokojů dvoulůžkových, 1 třílůžkový, 5 čtyřlůžkových a 2 pětilůžkové. Pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Dále je k dispozici televize, internetové spojení přes WIFI i kabelem. Ubytování nových hostů je možné od 14.00 hod. - 20.00 hod., pokud není domluvena před jejich příjezdem jiná hodina.

Vinařství Petr Skoupil: Historie firmy a rodinné tradice sahá až do poloviny 19. století. Současný vinohradník a vinař Petr Skoupil, se výrobě vína věnuje již od svých 23 let a vinařství provozuje nepretržitě od roku 1992. Vychází z historických kořenů pěstování vinné révy a výroby vína v regionu Velké Bílovice.

Vinařství Petr Skoupil: obhospodařuje 35 hektarů vlastních vinohradů velmi pečlivě s důrazem na ekologicky citlivé techniky a redukovanou sklizeň hroznů. Díky tak náročné péči se naše vinice odměňují skvostnou surovinou pro výrobu vín. Vinařství však současně stále hledá svou vlastní cestu k vysoké kvalitě vín a snaží se na této cestě o co nejšetrnější zpracování hroznů, a to jak mechanického, tak s omezováním aplikace chemických přípravků.

Zpracování kvalitní suroviny pocházející z redukovaných sklizní probíhá okamžitě po sběru hroznů. Jednotlivé bobule se oddělují od třapin ve speciálním prstovém selektoru (Euroselect), který zachovává celé, nepoškozené bobule a zabraňuje extrakci nežádoucích hořčin z třapin a zrnek. Bobule se pak pomocí pásového dopravníku dávkují do pneumatického lisu, ze kterého vychází vysoce kvalitní samotokový mošt. Po odkalení moštu flotací následuje dokonale zvládnutá technologie řízeného kvašení a následné zrání vybraných partií v sudech z francouzského dubu.

Výsledkem jsou odrůdově čistá a mimořádně zajímavá přívlastková vína. Jsou typická širokým spektrem primárních aromatických látek a zejména výrazně ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin. V nabídce jsou veškeré kategorie, počínaje víny kabinetními, noblesními pozdními sběry a výběry z hroznů, občas doprovázené zbytkovým cukrem, a konče delikátními skvosty jako jsou bobulové výběry, slámová vína a vína ledová.

Typy pokojů
2 lůžkový3 lůžkový4 lůžkový5 lůžkový
6152

Vybavení pokojů: pokoje s balkonem, koupelna se sprchou, WC na pokoji, TV, kabelová televize, připojeni internetu

Základní informace: Informační služba, placený hotelový transport, úschovna jízdních kol, nekuřácké místnosti, parkovací plocha v areálu, uzamykatelné parkoviště, hlídané parkoviště, Internetové připojení k dispozici

Platební karty: EuroCard/MasterCard, Maestro, Visa

Počet podlaží: 1

Popis okolí: Lednicko - valtický areál - Břeclav - 15 km od Velkých Bílovic: V roce 1992 bylo vyhláškou Ministerstva kultury České republiky č. 484/1992 Sb. území Lednicko-valtického areálu prohlášeno ve smyslu zákona o státní památkové péči krajinnou památkovou zónou. Pro své výjimečné přírodní a kulturně-historické hodnoty bylo toto území zapsáno dne 7. prosince 1996 do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Území mikroregionu Lednicko-valtického areálu (LVA), jehož součástí je památková zóna Lednicko-valtický areál, leží v jižní a jihovýchodní části okresu Břeclav. Území mikroegionu LVA má nepravidelný tvar a je tvořeno katastry osmi obcí okresu Břeclav. Jedná se o katastry tří měst – Břeclav (Charvatská Nová Ves, Ladná, Poštorná), Podivín a Valtice (Úvaly) a katastry pěti obcí – Bulhary, Hlohovec, Lanžhot, Lednice (Nejdek) a Sedlec. Na severu a na východě tvoří hranici LVA řeka Dyje, na jihu státní hranice mezi ČR a Spolkovou zemí Rakousko. Na západě sousedí LVA s Chráněnou krajinnou oblastí a biosférickou rezervací Pálava. Rozloha mikroregionu LVA činí 283,09 km², což představuje 24% území okresu Břeclav. Okresní město je vzdáleno cca 55 km od Brna, 72 km od Bratislavy a 98 km od Vídně.

Jižní Morava, na jejímž teritoriu leží LVA, patří ke středodunajskému prostoru, v němž se po celý pravěk prolínaly jednotlivé archeologické kultury už od staršího paleolitu. Postupně se zde vystřídaly všechny doposud známé kultury paleolitem počínaje přes neolit, eneolit, dobu bronzovou, kultury halštatské až po dobu laténskou. Na přelomu našeho věku do této části zasáhla moc římské říše.

Po zániku říše římské začínají na našem území převládat slovanské kmeny, jež si zde založily první slovanské státní útvary známé jako Sámova říše a na ni navazující stát velkomoravský. Po jeho zániku se zdejší kraj dostává do pozornosti pasovských biskupů. V 11. století byla po dohodě mezi knížetem Břetislavem a německým císařem Jindřichem III. v tomto prostoru vytyčena hranice, která do té doby jednotná území rozdělila mezi oba státy.

Postavení okolí Valtic a Lednice s okolními vesnicemi a městem Břeclaví vedoucí k zapsání celého LVA na seznam UNESCA je důsledkem historického vývoje kraje, který se postupně dostal do rukou mocného původem rakouského rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejnové, vystupující v písemných pramenech od roku 1130, si obratnou snatkovou politikou postupně podmanili celé území dnešního LVA.

Po zániku patrimoniální správy v r. 1848 byl v celé monarchii vytvořen systém státní správy opřen o tzv. soudní a politické okresy. Tehdejší Valticko připadlo k politickému Poysdorfu a později pod Mistelbach. Lednice byla součástí soudního okresu Břeclav, později spadala pod správu města Mikulov. Totéž se stalo i Nejdku. Bulhary patřily od r. 1850 vždy k okresu mikulovskému. Totéž se stalo i Sedleci. Břeclav byla nejprve součástí okresu Hustopeče a poté byla od r. 1868 připojena k okresu Hodonín. Valtice byly připojeny k okresu Mikulov v r. 1919. V třicátých letech bylo zdejší území poznamenáno nacistickou okupací. Osvobozovací boje zde probíhaly od 5.dubna 1945, kdy začaly pod Lanžhotem boje na přechodech přes řeku Moravu, a skončily 22.dubna 1945, kdy byly dobyty obce Sedlec a Bulhary. V roce 1960 byl vytvořen dnešní okres Břeclav, jehož součástí je celý zájmový areál dodnes.

Na teritoriu areálu leží řada nemovitých památek spadající v podstatě do všech historických epoch. Zatímco nejstarší stopy velkomoravské architektury je možno spatřit na hradisku u Nejdku a Břeclavi, románský a gotický sloh je doložen na kostele sv. Petra a Pavla v Podivíně, renesanční stáří má břeclavský zámek. Nepochybně nejhodnotnější a nejvýznamnější je fáze barokní reprezentovaná lichtenštejnským zámkem, časně barokním kostelem Nanebevzetí Panny Marie a klášterním areálem milosrdných bratří, torzem barokní fáze zámku lednického a kostelem sv. Jiljí v Bulharech. Na přelomu 18. a 19. století procházel kraj mezi Lednicí a Valticemi také romantickými a klasicistními a ke konci 19. století historizujícími úpravami.

V průběhu věků tak vznikl pozoruhodný urbanistický celek, který v sobě sloučil estetické prvky uměle vytvářené krajiny s přirozenou krajinou zemědělskou, a to vše doplněno o architekturu šlechty, bohatých měšťanů i architekturu staveb církevních , vesnických a hospodářských.
Převážně zemědělské zaměření zdejšího obyvatelstva dostalo nový impuls po zřízení Severní Ferdinandovy dráhy, která udělala z Břeclavi v r. 1839 první železniční stanici na Moravě. V důsledku moderního dopravního spojení došlo k výstavbě průmyslových podniků spjatých nejen s dráhou, ale především se zemědělskou výrobou. Tak zde vznikají cukrovary a rafinerie cukru, konzervárny zeleniny a ovoce apod. Na silničních a železničních tazích jsou celní místa proti Slovensku i Rakousku. Do oblasti směřují i nově budované turistické cyklotrasy. Pro rozvoj LVA má nepochybně značný význam blízkost rozsáhlé vznikající rekreační oblasti u Horní Novomlýnské nádrže podobně jako nevelká vzdálenost jedinečného přírodního fenoménu jižní Moravy – Pavlovských kopců a bohatost památkového fondu nedalekého Mikulova.

Dostupnost střediska:


Centrum název: (1,5 km)

Vlaková zastávka název: (10 km)

Autobusové nádraží název: (2 km)


Vlakové nádraží název: (10 km)

Obchod: (1 km)

Ceník ubytování:


Datum1 lůžkový2 lůžkový3 lůžkový4 lůžkový5 lůžkový
1.1-31.126501500180022002450


Měna: CZK

Cena polopenze: 150
Cena plné penze: 300
Ceny zahrnují: Ceny zahrnují snídani, ubytování a turistické poplatky za pokoj /noc
Sleva / poplatky: 100% děti do 3 let

Stravování:


Restaurace popis: Restaurace Vinařský dům pro Vás připravuje skvělá a chutná jídla, která mohou být doprovázena našimi lahodnými víny. Pro naše hosty připravujeme především tradiční moravskou kuchyni i speciality. Dle přání připravíme našim hostům nevšední zážitkovou gastronomii. Specializujeme na snoubení jídla a vína. Díky variabilitě uspořádání míst je restaurace a salonek ideálním místem pro pořádání rodinných a firemních oslav a svateb.

Restaurace: 11:00 - 22:00 (počet míst 110)

Zahradní restaurace: (počet míst 24)

Služby:Sportovní možnosti:
Půjčovna kol, Tenisové kurty (3 km), Jízda na koni (10 km), Bazén venkovní (10 km), Střelnice (10 km), Cyklotrasy

Kongresové služby:
Bezbariérový přístup, Laserové ukazovátko, Dataprojektor, Připojeni internetu, Zabudované promítací plátno, Květinová výzdoba, Flipchart, Bezdrátové mikrofony

Jako centrum kongresové turistiky slouží také Vinařský dům. V salonku je k dispozici kompletní prezentační technika – 2x projektor, 2x plátno, flipchart, ozvučení. Variabilita uspořádání sezení umožňuje konání seminářů, školení, prezentací a dalších akcí až pro 100 osob. Zajištění coffe breaků, obědů a večeří je samozřejmostí.

Konferenční kapacity:
kongresový sál č. 1 (počet míst 110)

business centrum č. 1 (počet míst 55)

Fotogalerie (16):


Penzion Vinařský důmPenzion Vinařský důmPenzion Vinařský dům
tel. objednávka: +420 775 684 048
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2021 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com