Penzion pod Boubínem Kubova Huť, Kubova Huť Ubytování

Penzion pod Boubínem česká verze  Penzion pod Boubínem slovenská verzia  Penzion pod Boubínem english version  Penzion pod Boubínem deutsch version
tel. objednávka: +420 775 684 048
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Penzion pod Boubínem
Název: sdílet Penzion pod Boubínem na Facebooku Penzion pod Boubínem
Ulice: Kubová Huť 18
Město: Kubova Huť
PSČ: 385 01
Okres: Prachatice
Kraj: Jihočeský kraj
Hory / Region: Šumava a Český Les
Rekreační středisko: Kubova Huť
Stát: Česká republika
Kapacita: 11
Typ: Penzion
Počet hvězdiček: 3
Cena od: 350 CZK

ukázat na mapě    E-mail: penzion-pod-boubinem-kubova-hut@penzion-hotel.cz

Popis:


Penzion pod Boubínem Kubova Huť Šumava - ubytování v Kubově Huti na Šumavě...

 

Hledáte příjemné a klidné ubytování na Šumavě, se spoustou zajímavých nabídek pro zimní a letní sezonu, s pohodlným zázemím pro odpočinek, chcete načerpat nové sily pro příští období - rádi vám nabídneme služby našeho penzionu.

Podnik byl otevřen v létě roku 2007. Je jen pár desítek metru od nejvýše položené železniční zastávky v Čechách.

Penzion pod Boubínem se nachází v krásnem rekreačním středisku v obci Kubová Huť, která svým důstojným klidem a strohostí, jakoby chránila vznešenou krásu šumavských hvozdů. Svým okolím obce se jemně dotýká tajuplných pralesů na jihu Čech. Všemu tady velí největší hora Šumavy - Boubín, jehož vrchol se majestátně tyčí nad krajinou. Tady v bezprostřední blízkosti přírody, ve společnosti přátel a nejbližších lidí, zapomenete na nekompromisní ruch velkoměsta.

Krásna příroda, výlety na rozhlednu a do boubínského pralesa, cykloturistika, houbaření, pohodlné a útulné ubytování, tradiční česká kuchyně, příjemné strávený čas v restauraci s krbem, posezení s živou hudbou, letní terasa- to je jen toho co můžete zažit na své rodinné dovolené u nás v Kubové Huti.Typy pokojů
3 lůžkový4 lůžkový6 lůžkovýapartmán
2114

Vybavení pokojů: lednice, TV, varná konvice, WI-FI

Základní informace: úschovna jízdních kol, parkovací plocha v areálu, WI-FI

Popis okolí: Relaxační procházky v nejbližším okolí a houbaření.
Výborné jsou podmínky pro milovníky horských kol, cykloturistiky. Kubovu huť protíná několík různých cyklotras v bezprostřední blízkosti penzionu.

Tipy na výlet:
Navštivte bohatý vimperský muzeum a zámecké arkády.
Velice zajímavý by byl výlet do Sklářské Huti ve Vimperku, kde je možné shlédnout ruční výrobu skla a také zakoupit skleněné suvenýry.
Projděte se k Vodníku. Zde je možné také využití denního a večerního bruslení na kolečkových bruslích.
O stupeň lukrativnější koupání a další vodní radovánky nabízí aquapark ve Waldkirchenu (cca 40 Km od Kubovky).
Možnost koupání nejen v bazénu místního hotelu, ale i ve Vimperském koupališti.

Boubín (1362 m) tvoří spolu s ostře tvarovaným Bobíkem (1264 m) charakteristickou siluetu. Na vrcholu najdeme chráněný trigonometrický bod I. řádu a malý obelisk s nápisem 'Kardinal Fürst von Schwarzenberg, 3.8.1867' na paměť návštěvy pražského arcibiskupa.

Boubínská rozhledna: dřevěná rozhledna vysoká 21 metrů umístěná na vrcholu Boubína. Po dřevěném schodišti umístěném v ose věže se turista dostane až na ochoz, umístěný v sedmém nadzemním podlaží.

Boubínský prales (920 - 1110 m) o rozloze 666,41 ha byl vyhlášen národní přírodní rezervací již v roce 1858. Světově známý prales leží na jihovýchodním úpatí hory Boubín. Dnešní jádro Boubínského pralesa, tvořené zejména bukem, smrkem a jedlí, je nejzachovalejším zbytkem původních rozsáhlých šumavských smíšených horských lesů, tzv. pomezního hvozdu.

Boubínské jezírko (925 m) bylo vybudováno v r. 1836 jako umělá vodní nádrž pro umožnění plavby dřeva z boubínských lesů do sklárny v Lenoře. Rozloha jezírka je 0,37 ha, jeho největší hloubka u výpusti dosahuje 4 m.

Kolem jádra pralesa je vedena okružní naučná stezka 'Boubínský prales'. Výchozím místem je Boubínské jezírko. Délka trasy je 3,8 km, trasa obsahuje 8 zastávek.

Milešický prales (1080-1120 m), rezervace 8,30 ha, na svahu hlavního hřebenu Boubínské hornatiny mezi Boubínem a Bobíkem.

Dostupnost střediska:

Ceník ubytování:


Datumvícelůžkovýpřistýlka
2.2-31.8450200


Měna: CZK

Cena polopenze: 200
Cena plné penze:
Ceny zahrnují: Ceny zahrnují ubytování a turistické poplatky za 1 osobu /noc

Stravování:


Restaurace popis:

Mimo sezony otevřeno středa-neděle od 11:00 do 21:00

Součástí objektu je restaurace s tradiční českou kuchyni. V nabídce jsou typické české omáčky: svíčková, rajská, houbová, na paprice. Upečeme pro vás kachničku s bramborovým knedlíkem a červeným zelím, nebo například hovězí na houbách. Doporučujeme vám ochutnat kynuté borůvkové knedlíky s pravými šumavskými borůvkami nebo specialitu našeho podniku pralinkové knedlíčky.

Ke stravování také nabízíme široký výběr minutkových pokrmu, alkoholických a nealkoholických nápojů v naší nové restaurace s krbem areálu. Hosté pensionu mají možnost speciálních objednávek z extra nabídky tradičních českých jídel . Například: Pečené vepřové koleno s čerstvě nastrouhaným křenem.

V chladném období podáváme široký výběr horkých nápojů: od svařáku, horké griótky, přes horké ovocné nápoje, různé druhy čokolády, až po kávu a kakao. Doporučujeme vyzkoušet výbornou troškovou medovinu  horkou tak i jako likér. V zimě váš pobyt u nás zpříjemní domácí teplo od krbu.

 

Od dubna do října máme otevřenou venkovní terasu se 66 místy k posezení. V červenci a srpnu funguje letní GrillBar, kde pro vás rádi namícháme osvěžující koktejly a k tomu připravíme grilovanou specialitku: například grilovaný hermelín, hovězí steak, nebo grilovaného marinovaného pstruha ze sousedního mlýna.

Služby:Sportovní možnosti:
Lyžařský vlek (100 m)

Konferenční kapacity:

Fotogalerie (27):


Penzion pod BoubínemPenzion pod BoubínemPenzion pod Boubínem
tel. objednávka: +420 775 684 048
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2021 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com