sdílet Lázně Jeseník Priessnitz Hotel Bezruč na Facebooku
Lázně Jeseník Priessnitz Hotel Bezruč česká verze  Lázně Jeseník Priessnitz Hotel Bezruč slovenská verzia  Lázně Jeseník Priessnitz Hotel Bezruč english version  Lázně Jeseník Priessnitz Hotel Bezruč deutsch version

Lázně Jeseník Priessnitz Hotel Bezruč Jeseník, Jeseník Ubytování

Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte

Popis:


Lázeňský dům Bezruč Lázně Jeseník Priessnitz - léčebné pobyty v Lázních Jeseník..


Lázeňský léčebný dům BEZRUČ je nově zrekonstruovaná budo­va s kapa­citou ubytování 89 lůžek ve 33 dvoulůžkových a 23 jedno­lůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny sprchou a WC, fénem, TV-SAT, telefonem a minibarem. Převážná většina pokojů má balkon a jedinečný výhled na celé horské panoráma Hrubého Jeseníku. Vstup do objektu je bezbariérový a z uve­deného počtu pokojů jsou dva pokoje upraveny pro handi­capované hosty.

Hostům je k dispozici výtah, společenská místnost, jídelna a recepce s nepřetržitým provo­zem. Přímo v budově je lékař, ošetřovna a inhalace. Zbývající procedury se podávají v lázeňském domu BALNEOTHERAPIE, vzdáleném cca. 150 m od BEZRUČe a nebo na vodoléčbách v lázeňském domu Priessnitz vzdáleném 200 m.

Priessnitzovy léčebné lázně a.s. leží v malebné poloze na svazích Studničního vrchu asi 2 km od města Jeseník, v průměrné nadmořské výšce 620 m, nejsevernějším výběžku Slezska a Moravy. Areál Priessnitzových lázní je citlivě zasazený do krajiny a tvoří dominantu širokého okolí. Lázně mají mimořádně příznivé klimatické podmínky a umožňují léčit hosty v kterémkoliv z ročních období. Ze tří stran, ze severu, západu a jihu je chrání vysoké hřebeny hor, pouze směrem na východ je údolí otevřeno do polských rovin.

Zdejší mikroklima je velmi vhodné pro léčení horních a dolních cest dýchacích, potíží krevního oběhu, nervové soustavy a vegetativního nervstva. A přesné parametry tohoto světově ojedinělého klimatu naleznete zde, Hluboce by se mýlil ten, kdo si myslí, že dnešní lázně jsou jen pro nemocné... Ba právě naopak. V současné hektické době jsou Priessnitzovy lázně skutečnou oázou klidu a relaxace a nabízí určitou formu prevence proti možným chorobám

Pro Priessnitzovy lázně Jeseník je typické léčení problémů spojených s oběhovým, dýchacím ústrojím, kožními a duševními nemocemi, poruchami látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí. Léčení je založeno na využití přírodních léčivých zdrojů, kombinovaných s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Lázně k tomuto léčení poskytují např. bylinkové a perličkové koupele, masáže, světloléčbu, vodoléčbu, pohybovou terapii,  inhalace, akupunkturu, computerovou kineziologii a jiné léčebné procedury. Léčení v Priessnitzových lázních Jeseník zahrnuje: vstupní lékařské vyšetření, každý týden jedno kontrolní vyšetření, závěrečnou prohlídku a sestavení individuálního léčebného plánu. Léčení je poskytováno také ambulantním hostům, kteří nebydlí v lázeňských domech.

Typy pokojů
1 lůžkový2 lůžkovýpřistýlka
233323

Vybavení pokojů: pokoje s balkonem, koupelna s vanou, koupelna se sprchou, WC na pokoji, lednice, TV, telefon, kabelová televize, připojeni internetu, sat, minibar, dětská postýlka k dispozici

Základní informace: bezbariérový přístup, praní a žehlení, směnárna, Informační služba, lékařská služba v dosahu, úschovna cenných předmětů, parkovací plocha v areálu, hlídané parkoviště, masážní studio, pedikůra, Internetové připojení k dispozici, kosmetické studio, holič - kadeřník

Nadmořská výška: 620

Popis okolí: Léčebné lázně leží v malebné poloze na svazích Studničního vrchu asi 2 km od města Jeseník, v průměrné nadmořské výšce 620 m, nejsevernějším výběžku Slezska a Moravy. Jejich areál, citlivě zasazený do krajiny, tvoří dominantu širokého okolí. Lázně mají mimořádně příznivé klimatické podmínky a umožňují léčit hosty v kterémkoliv z ročních období. Ze tří stran, ze severu, západu a jihu je chrání vysoké hřebeny hor, pouze směrem na východ je údolí otevřeno do polských rovin. V blízkém okolí, především na svazích Studničního vrchu, vyvěrá ze země na 80 registrovaných a pojmenovaných pramenů.

Tipy na výlet: Příjemným doplňkem pobytu je turistika či autobusové výlety do vzdálenějšího okolí včetně Polska. Při výletech je možno využívat dobrého vlakového i autobusového spojení,na které navazuje i linka městské dopravy přímo do areálu lázní. - více Pěšky se můžete vydat po cestách vodních pramenu (v okolí lázeňského arálu a města Jeseník), za křehkou krásou v podzemí (krápníkové jeskyně vzdálené Na Pomezí 4 km a Na Špičáku 7 km), dále k sousoší V.Priessnitze ve Smetanových sadech Jeseník, na Rejvíz a Zlatý chlum (mechová jezírka a vyhlídková věž 14 km okruh), po hřebenech Jeseníků (turisticky značené trasy) a po stopách hradů a zámků. Autem se nabízí velké množství pozoruhodností tohoto kraje, jako např. Praděd, nejvyšší hora Jeseníků, přečerpávací vodní elektrárn Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou, návštěva zámku Jánský Vrch v Javorníku, Vodopád Stříbrného potoka ve Skorošicích, poutní místa Maria Hilfe ve Zlatých horách a Travné apod. Každoročně se zde zahajuje hlavní lázeňská a turistická sezóna. Z kulturní oblasti můžeme jmenovat mezinárodní klavírní soutěž Franze Schuberta, koncerty v rámci festivalu Karla Ditterse z Dittersdorfu, v letním období, pak i promenádní koncerty v lázeňském parku a další kulturní pořady, pořádané v Zrcadlovém a Kongresovém sále. Oblíbené jsou taneční večery v Zimní zahradě, discovečery v Hradní kavárně a tradiční plesová sezóna.

Dostupnost střediska:


Centrum název: (500 m)

Autobusová zastávka název: (20 m)

Letiště název: (13 km)

Autobusové nádraží název: (3.5 km)


Vlakové nádraží název: (2.5 km)

Lázeňské služby:Popis lázeňského zařízení:

Léčení zahrnuje: Vstupní lékařské vyšetření (možnost laboratorního vyšetření), kontrolní vyšetření, závěrečná prohlídka. Sestavení individuálního léčebného plánu. Lázeňské procedury (cca 2 - 3 denně). U příspěvkové lázeňské péče hradí léčení zdravotní pojišťovna – nutný platný návrh na lázeňskou péči potvrzený zdravotní pojišťovnou. Příspěvková lázeňská péče je v délce 21 dní (u indikace II/4,7 – X/1 – XI/5 – 28 dní) a je na základě indikačního seznamu pro pacienta závazná.

 

Nemoci oběhového ústrojí: vysoký krevní tlak, ischemická choroba srdeční, choroby ohrožující cévní systém, preventivní léčebné pobyty u pacientů s prognosticky závažnými rizikovými faktory (vysoká hladiny tuků, vysoký krevní tlak, cukrovka, obezita, vysoké hladiny kyseliny močové apod., včetně kombinace těchto rizikových faktorů ohrožujících srdečně cévní systém).

Priessnitzovy venkovní koupele dolních končetin: Jedná se o historicky prověřenou cennou proceduru ku zlepšení prokrvení nejen dolních končetin, ale cestou reflexů se zlepšuje prokrvení hlavy, krku a horní poloviny těla, proto pravidelná denní čapí chůze v bazénku s přírodní protékající chladnou vodou o teplotě 8 °C až 15 °C vede k zlepšení funkce srdce, cév, k zvýšení odolnosti proti infekcím, proti fyzikálním i psychickým stresům. Mírná fyzická aktivita chůzí v mírně zvlněném terénu je nutná pro předchozí předehřátí organizmu před koupelí, po koupeli je důležitá frotáž a chůze v terénu.

 

Priessnitzovy venkovní koupele horních končetin: Ponoření horních končetin do mělkého bazénku s protékajícím chladným přírodním pramínkem vody o teplotě 8 - 15 °C, pro­váděné denně, vede k vymizení migrén a nespavosti, zklidňuje rychlou frekvenci srdečního tepu u srdečních potíží a u poruch funkce štítné žlázy, zmírňuje alergické projevy a zlepšuje dýchání. Koupel zlepšuje místní prokrvení horních končetin a cestou reflexů zvyšuje prokrvení hrudníku, krku a hlavy.

 

Priessnitzova pololázeň jednofázová a dvoufázová: Jedná se o složitou proceduru s kombinací vodoléčby, zábalů, pole­vů a kartáčování kůže. Klient se nejdříve krátce předehřeje teplou vodou ve sprše, následuje celotělový ovin mokrým studeným prostěradlem s klidným ležením v zábalu, po prohřátí a zpocení následuje polokoupel v 35 °C teplé vodě s kartáčováním a polevy šíje, zad a končetin chladnou vodou. Jedna poskytnutá procedura střídáním tepelných podnětů nejdříve povzbuzuje krevní oběh a funkce vnitřních orgánů, po opakovaném provedení polo­lázně dojde k zlepšení funkcí srdce, cév, úpravě hormonální funkční poruchy, k výraznému zlepšení odolnosti proti infekcím, odolnosti na zevní vlivy fyzikální i odolnosti na psychický stres. Pololázeň není vhodná pro starší osoby s vícečetnými nemocemi, pro osoby po infarktu myokardu, před její aplikací je vhodné poradit se s lékařem.

 

Rekondiční pobyty: Priessnitzovy lázně Jeseník poskytující rekondiční a wellness pobyty firmám si kladou za cíl komplexní odpočinek a zrelaxování zaměstnanců. Zpravidla jsou koncipovány v týdenních cyklech a zahrnují kompletní odléčení, ubytování, stravování a volnočasové vyžití. Způsob léčení není stanoven rámcově, nýbrž s ohledem na povahu a související rizika daného zaměstnání.Lázeňské služby: Lázeňský hotel / dům, Lázně

Procedury léčení: Komplexní léčba v domě, Stálá služba sestry, Pitný režim, Oxygenoterapie, Lékařská kosmetika, Elektroléčba, Magnetoterapie, Klimatoterapie, Dietoterapie, Parafinoterapie, Léčebný tělocvik, Masáže, Podvodní masáže, Reflexní masáže, Přísadové koupele, Peloidní zábaly, Pitné kúry

Vyšetřovací výkony: Vstupní a výstupní lékařské vyšetření, EKG, Základní biochemické vyšetření

Přírodní léčivé zdroje: Peloidy, Klimatoterapie - vysokohorské ovzduší

Léčba nemocí indikace: Oběhové ústrojí, srdce a cév, Poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, Cest dýchacích (netuberkulozní), Duševní poruchy, Ženské a gynekologické onemocnění, Kožní nemoci a popáleninové stavy

Ostatní druhy léčby: Akupunktura, Spánek, Relaxační procházky, Klimatoterapie

Stravování:


Restaurace popis: V budově se nachází jídelna s nabídkou domácí i mezinárodní kuchyně a možností volby dietní a vegetariánské stravy. Celková kapacita jídelny je pro 48 osob.

Restaurace: Jídelna (počet míst 48)

Služby:Sportovní možnosti:
Sauna, Cyklotrasy, Whirpool

Kongresové služby:
Bezbariérový přístup, Telefon, Pódium, Fax, TV, Video , Laserové ukazovátko, CD přehrávač, Diaprojektor, Dataprojektor, Předváděcí molo, Magnetofon, Tabule, Připojeni internetu, Taneční parket, Řečnický pult, Kopírka, Ozvučení, Speciální osvětlení, PC, Šatna, Úschovna cenných předmětů, Promítací plátno, Květinová výzdoba, Flipchart, Bezdrátové mikrofony

K dispozici nabízíme i salonky. Videokavárna Sofie - v celkem 82 m2, 30 míst pro stolové sezení se svažujícím se hledištěm (3 stupně), 40 míst pro řadové sezení, k dispozici - zatemnění, malé pódium 1,5 x 8 m s oponou, zabudované projekční plátno, projekční zařízení Sanyo PLC-XC10, audiozařízení, diaprojektor zpětný projektor, nástěnné panely 95 x 100 cm, tlumočení. Cizinecký salonek - celkem 39m2, 10 míst u kulatého stolu, 25 míst k sezení, gastronomické služby, květinová výzdoba. Jídelna 06 - celkem 81m2, 48 míst k sezení, slavnostním prostředím vhodné pro pořádání reprezentativních akcí. Jídelna 06 je napojena na ostatní jídelny, lze ji využít pro pořádání recepce, koktejlů či rautu nebo k jinému doplňkovému využití.

Konferenční kapacity:
kongresový sál č. 1 (počet míst 400)

salónek č. 1 (počet míst 12)

salónek č. 2 (počet míst 25)

zasedací místnost č. 1 (počet míst 88)

zasedací místnost č. 2 (počet míst 66)

Ceník ubytování:
Měna:

Ceny zahrnují:

Fotogalerie (24):


Lázně Jeseník Priessnitz Hotel BezručLázně Jeseník Priessnitz Hotel BezručLázně Jeseník Priessnitz Hotel Bezruč
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2024 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com