sdílet Horské lázně Karlova Studánka lázeňská vila Eugen na Facebooku
Horské lázně Karlova Studánka lázeňská vila Eugen česká verze  Horské lázně Karlova Studánka lázeňská vila Eugen slovenská verzia  Horské lázně Karlova Studánka lázeňská vila Eugen english version  Horské lázně Karlova Studánka lázeňská vila Eugen deutsch version

Horské lázně Karlova Studánka lázeňská vila Eugen Karlova Studánka, Karlova Studánka Ubytování

Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte

Popis:


Horské Lázně Karlova Studánka lázeňská vila Eugen - ubytování a pobyty v horských lázních v Karlově Studánce..


Státní léčebné lázně Karlova Studánka, s.p. Lázně Karlova Studánka celoročně nabízejí rekreační, relaxační a rodinné pobyty v krásné přírodě Jeseníků. Balneocentrum s 200letou tradicí. Ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku a lyžování, kurty na tenis a volejbal. Lázně pro zdravé a zdravý životní styl.

Optimální léčebné podmínky: Vzhledem k optimálním klimatickým podmínkám je lázeňská léčba vhodná pro léčení nemocí respirač. ústrojí a u nemocí s postižením imunity (vč. onkologie ve stadiu remise), přičemž přírodní léč.zdroje umožňují navíc léčbu pohybových a oběhových nemocí.

Státní léčebné lázně Karlova Studánka, s.p. Ubytování v lázních - seznam lázeňských hotelů, které můžete využít: Hlavní lázeňská budova Libuše, Lázeňský objekt Slezský dům, Lázeňský dům Bezruč, Lázeňský objekt U Lesa, Lázeňský objekt Opava, Lázeňský objekt Pošta, Lázeňská vila Vlasta, lázeňská vila Eugen.

Pro svoji jedinečnou polohu a léčivé klima je Karlova Studánka ideálním místem pro léčbu pacientů s onemocněním dýchacích cest. Ideální je pobyt zejména pro osoby s chronickými záněty hrdla, dutin, hlasivek, nosu, průdušek, plic a u nemocných s průduškovým astmatem. Lázeňské místo je vhodné i pro léčení nemocí onkologických (po ukončení základní léčby), pro léčbu vysokého krevního tlaku a onemocnění cév. Souběžně se léčí i doprovodné pohybové nemoci - kloubní a páteřní potíže.

Přírodní léčivý zdroj - minerální voda: Minerální voda používaná po staletí ke koupelím ale i pitné léčbě, napomáhala příznivě krozpouštění hlenu i na sliznici hltanu postiženou vleklým zánětem. Proto se brzy osvědčila i při kloktání a inhalaci či nosních lavážích. Inhalační léčba patří mezi léčebné metody využívající přírodní léčivé zdroje kléčbě nemocí horních i dolních cest dýchacích.

Lázeňská vila Eugen - Lázně Karlova Studánka: LD vila Eugen nabízí 4 apartmány ve 4**** kvalitě. Jednotlivé apartmány jsou provedeny v následujících tématech: Voda, Příroda, Historie a Budoucnost.Každý apartmán umožňuje ubytování až 4 osob. Rekonstrukce této vily byla dokončena v roce 2011.

Apartmán 1 - PŘÍRODA

Rozkvetlá jarní louka, oblázková cesta do koupele či pro svěží drink, jež rozpálí po ledovém doteku pravého kamene, mechové rozjímání pod trychtýřem z květů osvětlující hrubé masivy dubového nábytku, svěží spočinutí v barevném listu sedaček a klidné spaní v prostorném loži za ševelu suché trávy, sny vpletené do stěny z proutí. 
Plocha 46 m2.  Obývací ložnice (TV),  koupelna s masážní vanou a WC, kuchyňka, jednolůžkový pokoj (TV), WC, minibar, trezor, klimatizace. Luxusní ubytování pro 3 osoby.

Apartmán 2 - HISTORIE

Grafit lemovaný měkkým nachem hřejivého koberce, odlesky zlata a křišťálu, tradiční kusy nábytku versus přísné linie moderního v přímém kontrastu s všudypřítomným ornamentem, jehož ladné křivky projdou vědomím jako kontrasty černé a bílé zklidněné koupelí v perleti.
Plocha 43 m2. Obývací ložnice (TV), koupelna s masážní vanou a sprchou, kuchyňka, jednolůžkový pokoj (TV), WC, minibar, trezor, klimatizace. Luxusní ubytování pro 3 osoby.

Apartmán 3 - VODA

Svěží modrá řeka s kameny na dně, čiré a průzračné povrchy, zrcadlení a lesk, bílá a chladný kov, co se neubrání teplému slunci a odráží jeho doteky dál v hřejivý pocit bezpečí, byť ve vlnách na stěnách i nábytku, co pohltí tělo i duši hluboko do svých niter a nechají uplavat starosti daleko po hladině všedních dní.
Plocha 119 m2. 1 patro: obývací pokoj (TV), ložnice (TV) s venkovní terasou propojena s koupelnou (s masážní vanou a WC), kuchyňka, jednolůžkový pokoj (TV), WC, minibar, trezor, klimatizace. Propojení schodištěm s 2 patrem: ložnice (TV) propojena se sprchovacím koutem, WC. Luxusní ubytování pro 5 osob.

Apartmán 4 - BUDOUCNOST

Stříbřitý chodník do neznáma, co lemují strohé čtverce pravidelných vzorů koberce, jež ožívá v sytých barvách futuristického nábytku a levitujících mimozemských svítidel neuchopitelných tvarů, jimž jistotu dává symbolicky prostorný a dominantní stůl – pevný bod rodiny, setkání a společných zážitků.
Plocha 117 m2. 1 patro: obývací pokoj (TV), kuchyňka, jednolůžkový pokoj (TV), WC, koupelna. Propojení schodištěm s 2 patrem:  ložnice (TV) propojena se sprchovacím koutem a WC, druhá ložnice, koupelna s masážní vanou, WC, minibar, trezor, klimatizace. Luxusní ubytování pro 5 osob.Typy pokojů
apartmán
4

Vybavení pokojů: koupelna se sprchou, WC na pokoji, trezor, lednice, klimatizace pokojů, TV, rádio, plně zařízená kuchyně

Základní informace: Informační služba, lékařská služba v dosahu, parkovací plocha v areálu

Popis okolí:

Turistika a volný čas v Lázních Karlova Studánka: Lázně Karlova Studánka nabízí svým návštěvníkům různé kulturní a společnské akce a běžné sportovní vyžití. V létě máte možnost využít 2 tenisové kurty, které v letošním roce (2009) dostaly nový povrch. Ten umožňuje v zimním období využití těchto kurtů jako kluziště. Dále je možné v zimě využít lyžařské vleky a běžecké tratě v místě i blízkém okolí. Nejbližší lyžařský vlek najdete 100m od dolního parkoviště. Je dlouhý 600m s převýšením 55m a klasifikací modrá. Můžete ho využívat i při večerním lyžování od 18:00 do 21:00. Celoročně je k dispozici tělocvična a fitcentrum Orlík. V případě nepříznivého počasí si můžete u nás zahrát kulečník, ping-pong, stolní fotbal, šipky, petangue nebo si půjčit různé společenské hry.

Geologická expozice: V horní části lázeňského parku je umístěna geologická expozice kamenů z různých částí Jeseníků, která je svým rozsahem ojedinělá v celé ČR. Na jednom místě zde můžete vidět 340 exponátů dokumentujících geologický vývoj celého Jesenicka.

Okolí Karlovy Studánky nabízí v létě ideální podmínky pro pěší výlety. Dobře značené turistické i naučné stezky Váa přivedou na mnoho krásných míst. Odměnou za vynaloženou námahu Vám budou nádherné výhledy na celé Jeseníky i do široké okolní krajiny. Také pro vyznavače cyklistiky je zde připraveno množství cyklostezek. V zimě bývají právě tady nejlepší sněhové podmínky. Sjezdovky najdete v okolí Ovčárny pod Pradědem, běžecké tratě jsou vždy dobře upravené.Dostupnost střediska:

Lázeňské služby:Popis lázeňského zařízení: Seznam indikací - podle seznamu ve Vyhlášce MZ č.58/1997 Sb.:

* I/1 - onkologické případy po ukončení komplexní léčby bez jakýchkoliv známek recidivy
* II/7 - hypertenzní choroba I. - III.stupně dle SZO
* II/10 - funkční poruchy periférních cév
* V/1 - stavy po operacích horních cest dýchacích (HCD) a dolních cest dýchacích (DCD)
* V/2- hypertrofické nebo atrofické záněty HCD, ozaena v soustavném odborném léčení, chronické sinusitidy a sinobronchitidy, soustavně léčené
* V/3 - poškození laryngu a hlasivek v důsledku hlasového přetížení (učitelé, duchovní apod.)
* V/4 - alergické rýmy prokázané alergologickým vyšetřením v soustavném léčení
* V/5 - stavy po opakovaném nebo komplikovaném zánětu plic
* V/6 - chronická bronchitis v soustavném léčení, včetně mukopurulentní a bronchiektazií, onemocnění recidivujícími záněty DCD a chron. zánětem dýchacího ústrojí z rizika fibrogenního prachu s poruchou plicní funkce
* V/7 - obstruktivní chronická bronchitis
* V/8 - astma bronchiale všech stadií i profesionální etiologie
* V/9 - intersticiální plicní fibrózy jekékoliv etiologie v dlouhodobé péči, včetně pneumokonióz všech stadií
* V/10 - následky poškození, resp. toxické účinky plynů, dýmů, leptavých par a dráždivých prachů na HCD a DCD
* VII/6 - metabolické onemocnění s postižením kloubů (dnavá artritis, artikulární chondrokalcinóza, ochronotická artropatie aj.)
* VII/7 - osteoporóza primární a sekundární (především z inaktivity) zejména se svalovými paravertebrálními spasmy
* VII/8 - bolestivé syndromy šlach, úponů, burz, podkožní tkáně, tuku a kosterních svalů, včetně postižení způsobených prací s vibrujícími nástroji a nadměrným jednostranným přetížením, mimokloubní revmatismus celkový a lokalizovaný
* VII/9 - koxartróza v soustavném léčení
* VII/10 - gonartróza v soustavném léčení
* VII/11 - artrózy v ostatních lokalizacích (včetně Heberdenovy polyartrózy s postižením ručních a nožních kloubů)
* VII/12 - Vertebrogenní syndrom algický funkčního nebo degenerativního původu, soustavně léčený

Procedury, léčba

Přírodní léčivé zdroje: * Uhličité koupele * Rašelinové zábaly * Minerální voda * Přírodní plynové uhličité koupele (suché)

Vodní masážní procedury: * Perličkové koupele * Celková vířivá koupel a hydromasáž * Vířivá koupel dolních končetin * Vířivá koupel horních končetin * Skotské střiky * Parní koupel

Koupele: * Šlapací koupel * Sirná koupel

Masáže: * Klasická masáž * Reflexní masáž

Inhalační léčba

Rehabilitační techniky: * Individuální rehabilitace * Skupinová cvičení * Rehabilitace s prvky jógy * Rehabilitace páteře * Cvičení na míčích * Mobilizace a měkké techniky * Lymfodrenáž * Brügger koncept * Posilovna

Elektroléčba: * Diatermie * Čtyřkomorová galvanizace * Diadynamické proudy * Ultrazvuk * VAS - 07 * Bioptronová lampa * Horské slunce * Solux

Ostatní procedury: * Parafinové zábaly * Insuflace oxidu uhličitého (plynové injekce)

Wellness procedury: * Prostorová inhalace v solné jeskyni * Wacu-well * Vibrosauna

Bazénový komplex s vodoléčbou a termoterapií: Letní lázně Lázně Karlova Studánka zbudovaly pro veřejnost i návštěvníky z oblasti cestovního ruchu nový bazén s teplou vodou a řadou vodoléčebných atrakcí v budově Letních lázní, který je prvním bazénem tohoto typu v ČR.

Veřejnost a lázeňští hosté mohou posoudit efekt nových technologických prvků v termální vodě, která je držena v rozsahu 32 - 34 st. Celsia. Čelní stěna bazénu po vstupu nabízí 3 šíjové chrliče (k masáži krční páteře). Na podélné bazénové stěně jsou různě vysoko trysky a nástěnné zábradlí k masáži zad, pánve, trupu a končetin dle vlastní volby.

Bazén v LL K velmi oblíbené atrakci patří bazénový whirpool s barevně se měnícím dnovým světlem v rohové části bazénu, ve kterém je možnost posezení na kruhové masážní tyči, zajišťující masáž pod vodou, jak proudem vody, tak i proudem vzduchu unikajícího skrze trysky. Zejména perličková lehátka a perličkové lavice pod vodní hladinou, ale i dnová vřídla, poskytují nezapomenutelné relaxační zážitky. Velmi příjemné jsou dnové šampaňské perličky, které též umožňují plavat v protiproudu. Ale samotným termálním bazénem s atrakcemi není ukončen výčet příjemných relaxačních procedur (byť tyto jsou ve vodě a pod hladinou).

Bazén v LL Vedle bazénu je nevšední atrakcí tepidarium, umožňující relaxaci v suchém i vlhkém teple a finská sauna. Zajímavé jsou ochlazovací prvky za účelem zchlazení vyhřátého organismu z termálních procedur. Aby toho nebylo málo, je mimo bazénový komplex k dispozici vedle lázeňských procedur, koupelí, masáží, rašelinových zábalů též i nová wellness technika Vakuwell a Vibrosauna, po kterých velmi příjemně bude působit přechod do solné jeskyně, která zájemcům poskytuje prostor k relaxaci i klidné meditaci.

Bazén Dopolední provoz bazénu bez atrakcí je určen k rehabilitaci lázeňských pacientů, využívajících lékařsky vedenou lázeňskou léčbu. Odpolední a večerní provoz tohoto bazénového komplexu se všemi atrakcemi je určen jak veřejnosti z oblasti cestovního ruchu, tak i pro rodiny s dětmi a všechny návštěvníky Karlovy Studánky.

Přijeďte se podívat i s přáteli. Můžete na sobě vyzkoušet příjemné relaxační zážitky, které nabízí nově vystavěný bazénový komplex v Letních lázních v Karlově Studánce, který si můžete prohlédnout i na videu zařazeném do našich webových stránek. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Lázeňské služby: Lázně

Procedury léčení: Komplexní léčba v domě, Pohotovostní lékařská služba, Pitný režim, Joga, Inhalace, Elektroléčba, Klimatoterapie, Dietoterapie, Parafinoterapie, Léčebný tělocvik, Vířivé koupele, Reflexní masáže, Peloidní zábaly, Pitné kúry, Vodoléčba

Přírodní léčivé zdroje: Vody uhličité

Léčba nemocí indikace: Onkologické, Oběhové ústrojí, srdce a cév, Trávicí ústrojí, Cest dýchacích (netuberkulozní), Nervové, Pohybové ústrojí, Duševní poruchy, Cukrovka - Diabetes melitus

Ostatní druhy léčby: Spánek, Klimatoterapie

Stravování:


Restaurace popis: Restaurace a kavárna Letní lázně: Vážení lázeňští hosté a návštěvníci Karlovy Studánky, zveme Vás do lázeňské restaurace Letní lázně.

Restaurace je umístěna původních prostorách bývalé letní kolonády, čímž je dána její prostorová velkorysost a krásný výhled. Navazuje na komplex léčebných procedur a relaxačního bazénu. Restaurace je otevřena denně. Jejím účelem je především příjemně zkrátit dobu čekání na procedury, občerstvit po relaxaci v bazénovém komplexu nebo jen umocnit příjemné chvíle strávené v krásném prostředí Karlovy Studánky. V prostorách restaurace nabízíme také možnost pořádání společenských a firemních akcí, rodinných oslav apod.

Jídelní lístek s paletou jídel pro Vás sestavil mistr kuchař Jaroslav Jiří Špička, člen české, slovenské a francouzské asociace KC. Věříme, že z jeho rozmanité nabídky si vyberete. Váhavým s výběrem ochotně poradí personál restaurace, který se těší na Vaši návštěvu. Dětem a jejich doprovodu je k dispozici dětský koutek.

Služby:Sportovní možnosti:
Cyklotrasy

Konferenční kapacity:

Ceník ubytování:
Měna:

Ceny zahrnují:

Fotogalerie (9):


Horské lázně Karlova Studánka lázeňská vila EugenHorské lázně Karlova Studánka lázeňská vila EugenHorské lázně Karlova Studánka lázeňská vila Eugen
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2024 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com