SPA Hotel Francis Františkovy Lázně, Františkovy Lázně Ubytování

SPA Hotel Francis česká verze  SPA Hotel Francis slovenská verzia  SPA Hotel Francis english version  SPA Hotel Francis deutsch version
tel. objednávka: +420 775 684 048
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
SPA Hotel Francis
Název: sdílet SPA Hotel Francis na Facebooku SPA Hotel Francis
Ulice: Ruská 357/18
Město: Františkovy Lázně
PSČ: 351 01
Okres: Cheb
Kraj: Karlovarský kraj
Hory / Region: Západočeské Lázně
Stát: Česká republika
Kapacita: 32
Typ: Lázeňský hotel / dům
Počet hvězdiček: 3
Cena od: 1400 CZK

ukázat na mapě     E-mail: spa-hotel-francis-frantiskovy-lazne@penzion-hotel.cz

Popis:


Hotel Francis Ruská 357/18 Františkovy Lázně - lázeňské služby a ubytování ve Františkových Lázních:

Hotel Francis – lázeňský hotel: Základy domu, ve kterém je dnes hotel Francis, položili prapůvodní majitelé už v 19. století a přestože se bouřlivé 20. století prohnalo domem i lázněmi, pevně vystavěné základy městu i domu zůstaly a my jsme mohli náš rodinný hotel otevřít v březnu roku 2004.

Hotel Francis – lázeňský hotel - ubytování: Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, vysoušeč vlasů, ledničku, rádio, SAT-TV, telefon s přímou volbou, bezdrátové připojení na internet zdarma.

Proč se ubytovat u nás? Díky opravdu výhodné poloze po minutové chůzi dojdete k modernímu aquaparku „Aquaforum”, dvě minuty vám stačí k lázeňskému divadlu a do pěti minut stojíte na hlavní lázeňské kolonádě.Naše lázeňské město je klidné a bezpečné, přesto ještě posilujeme osobní bezpečnost našich hostů. Kamerové systémy hlídají veřejné prostory hotelu 24 hodin denně

Lázeňský trojúhelník: Františkovy Lázně společně s Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi tvoří světoznámý „západočeský lázeňský trojúhelník”. Samotné Františkovy Lázně leží uprostřed hustě zalesněné náhorní roviny, v nadmořské výšce 440 m, v západní části Chebské pánve, přímo ve středu historického Chebska. Zdejší klima má mírný, podhorský charakteru. Nahromadění přírodních léčivých zdrojů je zde mimořádné. 21 minerálních pramenů, vývěr suchého plynu a jedinečná františkolázeňská síranoželezitá slatina.Lázeňské prameny mají přesně kontrolované složení, teplotu i vydatnost. Jsou účinné zejména při léčení urologických potíží, látkové výměny, trávicího traktu a pohybového ústrojí.Typy pokojů
1 lůžkový2 lůžkový
613

Vybavení pokojů: pokoje s balkonem, koupelna se sprchou, WC na pokoji, trezor, lednice, TV, telefon, rádio, připojeni internetu, sat, minibar, umyvadlo na pokoji

Základní informace: bezbariérový přístup, sekretářské služby, lékařská služba v dosahu, parkoviště s dohledem kamery, masážní studio, Internetové připojení k dispozici

Platební karty: EuroCard/MasterCard, Maestro, Visa

Popis okolí:

Františkovy Lázně: Františkovy Lázně jsou proslulé svými léčivý prameny – objevte alespoň některé z nich. Rádi vám v hotelu poradíme, které jsou ty nejúčinnější a přitom nejromantičtější

Lázeňské prameny mají přesně kontrolované složení, teplotu i vydatnost. Jsou účinné zejména při léčení urologických potíží, látkové výměny, trávicího traktu a pohybového ústrojí. Františkolázeňské prameny patří mezi přírodní minerální vody, tak zvané studené síranovoalkalické kyselky českého typu. Obsahují v průměru 5 g/l rozpuštěných látek a 2,5 g/l kysličníku uhličitého. Jejich průměrná teplota je 11 °C.Tipy na výlet:

Památky ve Františkových Lázních:

Kostel povýšení sv. kříže: Katolický kostel z let 1815-19 byl vystavěn jako prostá jednolodní klasicistní stavba empírového slohu. V ose Jiráskovy ulice tvoří protějšek dvorany Glauberových pramenů.

Evangelický kostel: Kostel navržen roku 1875 architektem Karlem Haberzettlem v pseudorománském slohu.

Pravoslavný kostel sv. Olgy: Centrální stavba s pěti cibulovitými báněmi a představenou věží, podle návrhu G. Wiedermanna z let 1887-89.

Dům č. p. 7 – U ZLATÉHO LVA : Jednopatrový dům z roku 1805. V roce 1812 zde pobýval Ludwig van Beethoven.

Nová kolonáda a plynové lázně:Centrální stavba se stanovou střechou a krytým sloupořadím vystavěna roku 1912 G. Wiedermannem jako protějšek Staré kolonády, která však o dva roky později vyhořela. Motivy sfing pochází z klasicistního napoleonského empíru, který využíval egyptskou symboliku. Uvnitř Mariin pramen, suchý výron plynného kysličníku uhličitého, užívaný k plynovým koupelím.Dostupnost střediska:


Centrum název: (20 m)

Ceník ubytování:


Datum1 lůžkový2 lůžkovýapartmán
1.1-31.12850-9501400-15001500-1650 (SUPERIOR)


Měna: CZK

Ceny zahrnují: Ceny zahrnují snídani, ubytování a turistické poplatky za pokoj /noc

Lázeňské služby:Popis lázeňského zařízení:

Procedury přímo v budově hotelu, stejně tak i vstupní lékařská prohlídka. Naše balneozóna je vybavena moderními přístroji. Profesionálně vyškolený, zkušený personál provádí všechny procedury v přísně hygienickém prostředí. Denně kontrolujeme přístroje, provozy i dodržování stoprocentní hygieny.

Lékařské výkony:

Vstupní prohlídka
Při nástupu k lázeňskému pobytu vedou první kroky našich klientů k lékaři, který provede prohlídku včetně změření krevního tlaku, cíleného vyšetření pohybového aparátu, a pokud je potřeba, i vyšetření EKG. Dle výsledků vyšetření předepíše lékař klientům léčebné procedury.

Kontrolní prohlídka
Během lázeňského pobytu je možné navštívit lékaře (příp. při zdravotních problémech). Při této prohlídce lékař zjišťuje, zda klient dobře snáší předepsané procedury, popřípadě může léčebný program upravit.

Vodoléčba

Koupel uhličitá: K uhličitým koupelím používáme přírodní minerální vodu. Teplota vody se pohybuje mezi 33-34 °C, jedná se o hypotermní koupel. Pocit chladu vymizí po několika sekundách, během kterých bublinky CO² vytvoří na povrchu kůže souvislý film. Oxid uhličitý se vstřebává kůží a způsobuje v organismu chemickou reakci, která rozšiřuje nejprve povrchové, později i hluboké cévy. Celkově se zlepšuje prokrvení, snižuje krevní tlak a zvyšuje diuréza. Minerálních koupelí se využívá mimo jiné při onemocnění pohybového aparátu, gynekologických a urologických obtížích. 20 minut.

Slatinná koupel: Slatina, kterou používáme jako přísadu do koupelí, pochází z františkolázeňské oblasti. Jedná se o sirno-železitou slatinu, s hlavní složkou rákosiny. Slatina se přidává do minerální vody. Během koupele dochází k prohřátí celého organismu. Po lázni se zlepšuje hybnost a klient se cítí příjemně uvolněný. Účinek slatinné koupele je též analgetický, baktericidní a virucidní. 20 minut.

Perličková koupel: Při perličkové koupeli se teplota vody pohybuje mezi 34-36 °C. Tato teplota způsobuje uvolnění těla, duše a zvyšuje diurézu. Do vody je pod tlakem 0,15 MPa vháněn vzduch, vznikají tak bublinky, které lehce masírují kůži. Tato koupel se doporučuje hlavně u poruch spánku, neurologických onemocněních a onemocněních pohybového aparátu, včetně bolestivých syndromů páteře. Perličková koupel snižuje svalový tonus a psychické napětí, dobrý efekt má také u léčby jizev a při klimakterických obtížích. 20 minut

Vířivá koupel: Jedná se o celotělovou koupel, jejíž teplota se pohybuje mezi 36-38 °C. Díky cirkulaci proudů vody a vzduchu dochází k masáži, při níž se zlepšuje prokrvení končetin, zlepšuje se látková výměna a jsou stimulovány kožní buňky. Vířivá koupel pomáhá při lymfatických otocích, revmatologických onemocněních a poúrazových stavech. Dobře je také snášena při svalových atrofiích, periferních obrnách a při diabetu. 20 minut.

Podvodní masáž: Podvodní masáž je typem celotělové masáže prováděné ve vodě teplé 35-37 °C. Proudem vody terapeut masíruje dolní končetiny, horní končetiny a záda. Tato procedura spojuje účinky teplé lázně a masáže. Po masáži jsou svaly uvolněné a dostavuje se příjemná únava. Podvodní masáž se doporučuje při potížích s pohybovým aparátem, tzn. bolesti svalů, artrózy, stavy po úrazech svalů a kloubů atd. 20 minut.

Koupel přísadová: Jedná se o celotělovou perličkovou koupel o teplotě 36-38 °C s přísadou aromatického oleje, který společně s koupelí uvolní váš svalový tonus a stimuluje systém vašeho těla. 20 minut.
Uhličitá terapie:

Plynové injekce: Plynové injekce jsou typem reflexní terapie. Používáme 100% medicinální CO², který je vpichován (v maximálním množství 200 ml při jednom sezení) pod kůži (insuflace). Okamžitý vjem může být nepříjemný až bolestivý, ale po několika minutách přechází do příjemného pocitu tepla. Kůže je v oblasti vpichu krátkodobě zarudlá. CO² způsobí rozšíření drobných cév, což způsobí uvolnění svalů a zmírnění bolesti. Při opakovaných aplikacích se zlepšuje výživa tkání.

Suchá uhličitá koupel (plynové obálky): Procedura se provádí vsedě, kdy klient má dolní končetiny a dolní část trupu v plastovém pytli naplněném medicinálním 100% oxidem uhličitým. Plyn velmi rychle prostupuje kůží (i přes oblečení). Nejprve dochází k rozšíření kožních, později i hlubokých cév. Díky tomuto efektu se snižuje krevní tlak v celém těle, zlepšuje se prokrvení dolních končetin, snižují se zánětlivé projevy. Zvýšená hladina oxidu uhličitého v krvi pozitivně ovlivňuje funkci ledvin. Účinky suché uhličité koupele jsou téměř identické s účinky minerální koupele, proto mohou tuto proceduru podstoupit i klienti s kožním onemocněním, kteří nesmějí do vody. 15 minut .

Masáže

Akupresurní masáž: Akupresurní masáž vychází z tradiční čínské medicíny, tudíž neovlivňuje pouze svaly, ale také proudění energie v celém těle. Jemné tahy, masírující pokožku v průběhu meridián, uvolňují blokády a nastolují rovnováhu narušeného toku energie. Cílem akupresurní masáže je zmírnění potíží pohybového aparátu a odstranění bolestí vzniklých na organickém podkladě - jemně a bez jehel.25 minut.

Aromatická masáž: Aromaterapie je jedna z nejstarších léčebných metod na světě. Vůně ovlivňují náladu, probouzejí emoce, uvolňují a uklidňují. Dobře působí při stavech nespavosti, depresích, ale také při svalových bolestech a mnoha jiných potížích. K masáži se používají esenciální oleje – často nazývané smyslovou vědou. Aromatická masáž kombinuje účinek vůní a masáže. Organismus je přiveden do stavu hlubokého uvolnění, při kterém má možnost se zregenerovat, vyrovnat se se stresem a napětím. Dochází také k aktivaci imunitního systému, prohřátí tkání a odplavení odpadních látek.Částečná masáž – 25 minut.Celková masáž – 50 minut.

Reflexní masáž plosky nohy: Reflexní masáž plosky nohy je komplexem akupresury, reflexní terapie a manuální terapie svalů a kloubů. Touto speciální metodou můžeme pozitivně ovlivnit funkci vnitřních orgánů a nastolit rovnováhu v oblasti vegetativního nervového systému. Na ploskách nohou se nachází mikrosystém, tzn. obrazy všech orgánů, žláz a ostatních částí těla, jako páteře, kloubů a svalů. Nohy jsou po masáži uvolněné, chůze je měkčí. Při správné stimulaci jednotlivých bodů je ovlivňován celkový zdravotní stav, dochází k celkové relaxaci a odpoutání se od každodenního stresu. 40 minut.

Klasická masáž: Klasická masáž je řadou mechanických podnětů. Je součástí terapie, jejímž cílem je uvolnit ztuhlé svaly a bolestivé kontraktury. K dalším účinkům patří stimulace látkové výměny, výživy tkání a krevního oběhu. Klasická masáž splňuje také relaxační funkci, je výborným prostředkem k odbourání stresu a psychické relaxaci. K dosažení lepšího efektu se před masáží doporučuje prohřátí těla. Částečná masáž – 20 minut.Celková masáž – 50 minut.

Lymfatická drenáž: Existují onemocnění nebo úrazy, při kterých dochází ke stagnaci lymfatického či krevního oběhu. Později může z těchto důvodů dojít k poruchám látkové výměny, příp. mohou vznikat lymfedémy. Lymfatická masáž působí jako pumpa – lymfatické cévy se uvolňují, dochází ke zlepšení a obnovení průtoku lymfy. Lymfatická drenáž je bezbolestná manuální metoda, kterou provádí speciálně proškolený terapeut. Cílem je podpora odtoku lymfy z postižené tkáně za použití specifických tahů a jemného tlaku. Největšího efektu se dosahuje při kombinaci s přístrojovou lymfatickou masáží.Obličej – 20 minut.Končetina – 25 minut

Lymfatická přístrojová masáž – Pneuven.Jedná se o mechanickou přetlakovou masáž dolních končetin. Samotný přístroj je doplněn o drenážní návleky na dolní končetiny a břišní pás. Návleky mají několik komor, které se postupně nafukují - přerušovaně masírují, čímž vytlačují přebytečnou tekutinu z periferie do středu těla.25 minut 

Míčkování: Jedná se o metodu jemné masáže pomocí malých míčků. Tato masáž je velmi příjemná a má stejné účinky jako masáž lymfatická.
Obličej – 15 minut .Záda – 20 minut.

Masáž proti migréně: Většina bolestí hlavy je způsobena problémy s krční páteří, některé jsou primární – migrény. Masáže může tyto obtíže úspěšně zmírnit, účinek je silně uklidňující a analgetický. Speciálními jemnými a pomalými hmaty se masírují body na obličeji, hlavě, šíji a ramenou.20 minut.

Reflexní masáž: Reflexní masáží ošetřujeme hyperalgické kožní zóny, které mají spojitost s onemocněním vnitřních orgánů či s dysfunkcí hlubokých svalů. K léčebnému efektu dochází přes nervová spojení. Používají se specifické hmaty, které fyzioterapeut přizpůsobí aktuálnímu zdravotnímu stavu klienta. Rozlišují se tři masážní sestavy – šíjová, hrudní a pánevní. Reflexní masáž používáme při chronických onemocněních vnitřních orgánů, při funkčních, degenerativních a chronických onemocněních páteře a kloubů.
Krk, šíje, záda – 20 minut .

Termoterapie

Slatinný zábal: Slatina, kterou u nás k zábalům používáme, pochází z františkolázeňské oblasti. Jedná se o sirno-železitou slatinu s hlavním podílem rákosiny. Reakce slatiny je lehce kyselá. Aplikuje se v rozemleté formě rozmíchaná s vodou, ohřátá na 42-43 °C. Minerály obsažené ve slatině přecházejí do kůže. Teplo zvyšuje prokrvení v dané oblasti a lokální látkovou výměnu, která urychluje vstřebávání zánětlivých infiltrátů, uvolňuje se nejen příčně pruhovaná svalovina, ale i hladká svalovina cév.20 minut.

Parafínový zábal: K parafínovým zábalům používáme směs parafínového vosku a parafínového oleje, teplota směsi se pohybuje mezi 54-56 °C. Směs se zdá být horká, ale teplo přechází do tkání rovnoměrně, proto je vyšší teplota snášena bez problémů. Klient opakovaně ponoří ruce do horké lázně, aby se vytvořila souvislá vrstva parafínu. Prohřátí snižuje bolest drobných kloubů ruky, uvolňuje svalové napětí a zlepšuje výživu tkání. 15 minut

Zábal ze včelího vosku: Terapeutické teplo a uvolnění pro tělo.
Aplikace zábalu ze včelího vosku prohlubuje účinek jak předcházejících tak i následných ošetření. Při bolestech svalů a kloubů, revmatických onemocněních, bolestech hlavy a migréně podporuje intenzivní rozprostírání tepla v povrchových a hlubokých tkáních a působí na regulaci tepla v těle. Hloubkové prohřívání vzbuzuje vnímání těla a podporuje tělesnou tvorbu tepla. Silné prohřátí těla je předpoklad pro funkční zdraví.
Pěstící zážitek pro pokožku. Mimo velkého množství hodnotných látek obsahuje včelí vosk také buňky povzbuzující vitamín A, který je úspěšně využíván proti vysoušení pokožky. Proto je kůže po aplikaci zábalu ze včelího vosku jemná a hladká. Tento cenný zábal se skládá z čistě přírodního včelího vosku přímo z pláství. Jako nosného materiálu je použito pouze nejjemnějšího hedvábí. Vůně a barva včelího voskučiní tento zábal terapií pro opravdové estéty. 20 minut.

Ostatní procedury

Elektroterapie: Elektroterapie využívá různých forem elektrické energie. U nás používáme tradiční elektroterapeutické metody, jako diadynamik, interferenční proudy, TENS, Träbertovy proudy a vacotron. Použití konkrétního druhu elektroterapie závisí na požadovaném účinku – prokrvení tkání, uvolnění nebo posílení kosterní či hladké svaloviny, vstřebávání otoků či mírnění zánětlivých projevů. 10 minut

Inhalace: K inhalacím se používá minerální voda, která zlepšuje funkci sliznic dýchacích cest, působí protizánětlivě, rozpouští hleny a ulehčuje odkašlávání. Při těžkých dýchacích potížích je možné přidávat do minerální vody léky, u katarů dolních cest dýchacích přírodní soli nebo rostlinné výtažky. 10 minut Laser: Ošetření laserem je speciální metoda využívající regulovaný světelný paprsek. Má četné účinky – analgetický, protizánětlivý, biostimulační, hyperemizační (zlepšení prokrvení) a antiedematický. Světelný paprsek dodává v místě ozáření buňkám energii a stimuluje je k dělení. Tím dochází k rychlejší regeneraci poškozených tkání. Laser také přispívá k ničení bakterií a virů. Díky různorodému spektru účinků je užití laseru k terapeutickým účelům velmi široké, např. při kožních, neurologických a svalových onemocněních.

Ultrazvuk: Ultrazvuk přeměňuje elektrickou energii na mechanickou a tepelnou energii, dochází k mikromasáži tkání. Frekvence mezi 0,75 a 4 MHz umožňuje cílené ošetření hlubokých i povrchových struktur. Což vede k lepšímu prokrvení a zlepšení trofiky tkání, uvolnění svalových kontraktur, změknutí jizev, zmenšení otoků. U onemocnění pohybového aparátu působí analgeticky i protizánětlivě. 10 minut.Lázeňské služby: Lázeňský hotel / dům

Procedury léčení: Inhalace, Elektroléčba, Suchá plynová koupel, Plynové injekce, Parafinoterapie, Vířivé koupele, Masáže, Podvodní masáže, Přísadové koupele, Peloidní zábaly, Pitné kúry

Vyšetřovací výkony: Kontrolní lékařské vyšetření, Vstupní lékařské vyšetření včetně poučení pacienta, EKG

Léčba nemocí indikace: Trávicí ústrojí, Pohybové ústrojí, Ledvin a cest močových

Stravování:


Restaurace popis:

Lázeňský pobyt prochází žaludkem! Ve smyslu slov z Churchillova citátu zvolněte krok ve stylové, hotelové restauraci a ochutnejte vynikající speciality naší kuchyně.Každý den od 10:30 do 21:00 uděláme vše pro to, abyste u nás byli maximálně spokojeni. Výběr A-LA CARTE nebo z hotových jídel. Restaurace i toalety mají bezbariérový přístup.

Snídaně servírujeme formou bohatého bufetu, obědy a večeře podáváme o třech chodech (předkrm – hlavní chod – zákusek). Můžete si sami vybrat, zda zvolíte polopenzi nebo plnou penzi.Každý pátek pro vás připravujeme slavnostní galavečer formou rautu, tématického výběru ze světových kuchyní, či letního grilování na terase. Pokud preferujete dietní stravování, naši kuchaři se vám rádi přizpůsobí.

Služby:Sportovní možnosti:
Golf, Středisko letních sportů

Konferenční kapacity:

Fotogalerie (14):


SPA Hotel FrancisSPA Hotel FrancisSPA Hotel Francis
tel. objednávka: +420 775 684 048
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2018 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com