sdílet Hotel U krále na Facebooku
Hotel U krále česká verze  Hotel U krále slovenská verzia  Hotel U krále english version  Hotel U krále deutsch version

Hotel U krále Jičín, Jičín Ubytování

Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte

Popis:


Hotel U krále ubytování v Jinčíně - Jičín Český Ráj..

 

Hotel U Krále je rodinný hotel v centru Jičína, u Valdštejnova náměstí, kousek od zámku a Valdické brány.

Hotel U krále - vybavení a kapacita hotelu: 11 pokojů s kapacitou 29 lůžek, 1 apartmán pro 4 osoby včetně vybavené kuchyně, dvou a třílůžkové pokoje, rodinné pokoje, internet point, společenská místnost, recepce, vstupní hala s TV/SAT

Hotel U krále - ubytování: prostorné pokoje s vlastním sociálním zařízením (sprcha nebo vana), telefon, sat TV, minibar, wi-fi , sejf

Hotel U krále - služby: možnost půjčení kol, rybolov, cykloturistika, směnárna, objednávky masáží, svatby, zajištění golfového trenéra, pro skupiny průvodce po Českém Ráji, akce a oslavy, zajištění vyhlídkových letů, exkurze do pivovaru a skláren, tenisových kurtů.

Vzdálenosti: 20 m od náměstí, 300 m od koupaliště, 200 m od zimního stadionu, 1 km od Acquacentra, 20 m od bowlingu a restaurace, 500 m od autobusového nádraží, 1200 m od vlakového nádraží, 5 km od vstupu do Prachovských skal, 15 km od Lázní Bělohrad, 15 km od dětského lyžařského vleku, 17 km od hradu Kost.Typy pokojů
2 lůžkový3 lůžkovýapartmán
831

Vybavení pokojů: koupelna s vanou, WC na pokoji, trezor, TV, telefon, připojeni internetu, sat, minibar

Základní informace: směnárna, masážní studio, Internetové připojení k dispozici

Popis okolí:

Okolí Jičína
Města a městečka

Sobotka - Původně trhová ves, jejíž jméno vzniklo z práva konat své trhy v sobotu.
Zachovalé historické centrum s goticko-renesančním kostelem sv. Maří Magdaleny, renesanční radnicí a roubenými domky z 18. století.
Barokní lovecký zámeček Humprecht vzdálen asi 1 km.
Ke slavným rodákům patří básník Václav Šolc a spisovatel Fráňa Šrámek. Každý rok v červenci se v Sobotce koná literární festival "Šrámkova Sobotka".

Turnov - Město založené okolo roku 1250, již za doby Valdštejna bylo důležitým výrobním a obchodním centrem. Broušení a zpracování drahých kamenů a výroba šperků z českých granátů proslavila Turnov po celém světě. Koncem 19. století založena šperkařská škola.Na náměstí se i po několika požárech zachoval kostel sv. Františka z Assisi, dále stojí za zmínku renesanční radnice, gotický kostel sv. Mikuláše (později barokně přestavěn), novogotický kostel Panny Marie s nedokončenou věží.Renesanční zámek Hrubý Rohozec na severním okraji města.

Okresní muzeum Českého ráje s unikátní sbírkou drahých kamenů, stálou expozicí šperků z českého granátu, geologie a archeologie.
Lomnice nad Popelkou
První zmínka o Lomnici je již v Dalimilově kronice.
Morzinové zde nechali roku 1737 postavit barokní zámek; ten je dnes využíván pouze účelově. Nedaleko náměstí stával gotický kostel sv. Mikuláše, který roku 1590 vyhořel a koncem 18. století byl na jeho místě vystavěn pozdně barokní chrám. Za zmínku stojí i radnice z konce 19. století a roubené chalupy na Karlovarském náměstí a v okolních obcích.
Stálá expozice betlémů, malovaného nábytku a loutkářství v Městském muzeu.
V současné době je Lomnice známá výrobou sušenek a může se pochlubit i třemi skokanskými můstky.

Mnichovo Hradiště
Městečko bylo založeno na počátku 13. století jako hospodářské a tržní středisko k cisterciáckému klášteru Hradiště. Ten byl roku 1420 vypálen husity. V 16. století zde byl vystavěn renesanční zámek, který byl po požáru v 17. století barokně přestavěn. V 1. patře se nachází divadelní sál, Valdštejnská knihovna převezená z Duchcova a jídelna s renesančním stropem. Roku 1711 byl postaven barokní zahradní pavilon.Novorenesanční radnice z roku 1892 uprostřed náměstí.

Rovensko pod Troskami
Jako město je Rovensko uváděno od roku 1499.
Náměstí s radnicí z počátku 19. století, gotický kostel sv. Václava ze 14. století, dřevěná čtyřboká zvonice, známá svými třemi tzv. rebelantskými zvony směřujícími srdci vzhůru a vyzvánějícími jakoby do nebe. Do pohybu se zvony uvádějí šlapáním. Přístup do zvonice je možný s průvodcem.

Sedmihorky
Zdejší pramen Sedmihorka dal název vodoléčebným lázním, které zde byly založeny roku 1841. Právě jejich hosté, k nimž patřili tehdejší čeští umělci (například Jan Neruda, Eliška Krásnohorská), pojmenovali tento kraj Českým rájem.

Vesec u Sobotky
Vesnička vzdálená 2 km od Sobotky patří se svými osmnácti roubenými domky pojizerského typu do památkové rezervace lidové architektury.
Na návsi socha Nejsvětější trojice od Josefa Zemana ze Žernova.

Železnice
Lázeňské městečko založené na počátku 14. století se nachází 5 km od Jičína. Název dostalo podle archeologicky doloženého prehistorického železářství. Roku 1826 vyhořelo, takže dnešní empírová podoba města pochází až z pozdější doby. Románský kostel přestavěn ve stylu baroka, zasvěcen svatému Jiljí. Roubené chalupy z 18. století. Dnes je Železnice známa svou léčebnou pro děti postižené mozkovou obrnou.Tipy na výlet:

Tipy na výlety v Jičíně  
Okresní muzeum a galerie Jičín -
V objektu Valdštejnského zámku se nachází Regionální muzeum a galerie Jičín- vlastivědné expozice, interaktivní návštěvnický okruh prezentující valdštejnskou historii formou hry.

Valdická brána - Věž jičínského opevnění s vyhlídkovým ochozem, během turistické sezóny se zde konají výstavy, koncerty a vystoupení městského zvoníka

Rumcajsova ševcovna - Řemeslná dílna Rumcajse, Cipískova ZOO, Mančina zahrádka, herna pro děti, občerstvení

Valdštejnská lodžie - Velkoryse pojatý areál lodžie s parkem Libosad nebyl nikdy dobudován, dnes přístupná zahrada i část budovy

Zebín - Čedičový vrch (399 m) necelé 2 km od Jičína s barokní kapličkou sv. Maří Magdaleny nabízí rozhled po celém jičínském kraji. Přírodní památka – čedičový vrch má typický kuželový tvar. Na západní straně kopce je opuštěný lom. Kostel Všech svatých se hřbitovem na úpatí a dřevěná zvonice zbyly po vsi Zebínu, zrušené Valdštejnem.

Veliš - Vrch (430 m) se zbytky gotického hradu, asi 3 km jihozápadně od Jičína. Nejjižnější vyhlídkový bod Českého ráje. Na vrcholu jsou zbytky gotického hradu a čedičové skály, která se zde dříve těžila. Hrad Veliš byl založen kolem roku 1300 jako středisko královské moci na Jičínsku.

Hrady
Kost
- Jeden z nejzachovalejších a nejkrásnějších gotických hradů v Čechách. Založen ve 14. století na pískovcové skále. Současnou expozici tvoří majetek Kinských, renesanční kuchyně a ukázky historických zbraní z vojenského muzea.

Údolí Plakánek - Malebné údolí pod hradem Kost, lemované pískovcovými skalami. V okolí hradu je několik rybníků, které byly v minulosti velmi důležité pro jeho obranu.

Hrad Valdštejn - Nejstarší hrad Českého ráje, dnes zřícenina raně gotického hradu založeného ve 13. století. Dva kamenné mosty s kopiemi barokních soch.

Zříceniny hradů a zámků
Trosky - Zřícenina hradu, vystavěného na dvou sopečných vrcholcích ve 14. století, je jedním ze symbolů Českého ráje. Dnes ční vysoko nad okolí pouze dvě věže - Baba a Panna. Trosky patří mezi nejnavštěvovanější hrady České republiky.

Brada - Zřícenina gotického hradu rodu Načeradů, který zpustl po roce 1482. Na paměť bitvy r. 1866 u dnes stojí dřevěný kříž a sochy sv. Petra a Pavla.

Rotštejn - Zřícenina skalního hradu Rotštejn s pověstmi a pohádkami. Hrad je přístupný pouze za suchého počasí.

Kumburk - Zřícenina gotického hradu stojí na čedičovém kopci nedaleko Nové Paky. Dodnes se zachovaly zbytky hlavní věže a zdí a podzemní místnosti. Pamětní deska K.H.Máchy.

Zámky
Hrubá Skála
- Původně hrad, vybudovaný ve 14. století na mohutných skalách, přestavěn v renesanční zámek, v polovině 19. století rekonstrun. V současné době soukromý hotel.

Humprecht- Barokní lovecký zámeček ze 17. století, postavený na čedičovém vrchu u Sobotky. Expozice šlechtického rodu Černínů a muzeum Sobotecka.

Hrubý Rohozec - Několikrát přestavěný zámek, původní zámecké interiéry a expozice dokládající vývoj bytové kultury a odívání, bohatá výzdoba ze suchých vazeb.

Zámek a pivovar Dětenice - Nově zrekonstruovaný barokní zámek, zámecký park, muzeum piva, exkurze do zámeckého pivovaru, středovéká krčma ( v pátek a v sobotu s programem), muzeum jezdectví.

Skalní města
Prachovské skály
- Prachovské skály jsou nejnavštěvovanějším prostorem v okolí Jičína. Je to pískovcové skalní město na jižním okraji Českého ráje v zalesněném terénu, 7 km severo-západně od Jičína. Rozlohou je neveliké, ale turisticky a horolezecky bohaté skalními seskupeními s prehistorickými nálezy; je chráněno jako přírodní rezervace.

Bozkovské dolomitové jeskyně - Krasové jeskyně v Bozkově u Semil. Bludiště podzemních chodeb má ojedinělou modelaci stěn a stropů, doplněnou křehkou krápníkovou výzdobou. Největší podzemní jezírko (30 x 12 m) v ČR.

Hruboskalsko - U příležitosti Dne země v roce 1998 prohlášeno přírodní rerezvací. Turisticky nejoblíbenější trasou je Zlatá stezka Českého ráje s řadou vyhlídek, z nichž nejznámější je Mariánská vyhlídka odkrývající panorama zámku Hrubá Skála a zříceniny hradu Trosky

Klokočské skály - Přírodní rezervace asi 4 km od Turnova. Klokočské skály tvoří asi 1,5 km dlouhá souvislá skalní hradba s množstvím jeskynních dutin a se zříceninou skalního hradu Rotštejn.

Muzea
Muzeum Českého ráje Turnov
- Expozice lidové kultury Středního Pojizeří, významných osobností regionu, mineralogická, kamenářská a geologická expozice, panoramatický obraz Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou.

Vlastivědné muzeum Železnice - Vybavená roubenka z r. 1798, ukázka lidového bydlení, kupecký krám, expozice železných cechů.

Muzeum panenek a medvídků pod Troskami - Muzeum je jediné tohoto druhu v České republice. K vidění zde jsou panenky a medvídci našich prababiček a babiček, unikátní soudobé sběratelské panenky prezentované našimi i zahraničními výtvarníky.

Lidová architektura
Šolcův statek v Sobotce - Dvoupatrový roubený dům s pavlačí je rodným domem básníka V. Šolce. Dnes galerie.

Dlaskův statek (Dolánky u Turnova) - Typická a vzácně dochovaná ukázka pojizerského domu – ukázka vesnického obydlí, zemědělské a řemeslnické nářadí, expozice historie mlýnů a mlynářstvíDoporučená trasa auto: Praha – Jičín - 90 km Hradec Králové - Jičín - 50 km Liberec - Jičín - 50 km Plzeň - Jičín - 188 km Ostrava- Jičín - 297 km České Budějovice – Jičín - 234 km

Dostupnost střediska:


Centrum název: náměstí (20 m)

Autobusové nádraží název: (500 m)


Vlakové nádraží název: (1200)

Stravování:

Služby:Sportovní možnosti:
Minigolf, Bowling (20 m), Půjčovna kol, Tenisové kurty, Jízda na koni , Squash, Bazén krytý (300 m), Hokejový stadion (200 m), Plážový volejbal, Golf, Středisko zimních sportů, Lyžařský vlek (15 km), Běžkařské trasy, Půjčovna sportovního vybavení, Cyklotrasy, Středisko letních sportů

Kongresové služby:
Fax, Připojeni internetu, Kopírka

Hotel U krále nabízí:

• pronájem sálonku pro fi rmy a skupiny
• rodinné oslavy do 30 osob
• kancelářský servis - kopírka, fax, neomezený internet
Konferenční kapacity:

salónek č. 1 (počet míst 30)

Ceník ubytování:


Datumza osobu
1.1-31.12600 - 700


Měna: CZK

Ceny zahrnují: Ceny zahrnují snídani, ubytování a turistické poplatky za 1 osobu /noc
Sleva / poplatky: Slevy na 3. a 4. lůžku, děti do 3 let zdarma, děti 3 - 6 let - 50 %, děti 6 - 12 let - 20 %, děti nad 12 let - bez slevy, - zapůjčení dětské postýlky – 300,- Kč/pobyt, jednolůžkový pokoj bez příplatku

Fotogalerie (6):


Hotel U králeHotel U králeHotel U krále
Poptávka UBYTOVÁNÍ - nezávazná – klikněte
Kontakt:

E-mail: info@penzion-hotel.cz
ICQ: 102 162 937
Skype: penzion-hotel
Telefon: +420 775 684 048
Mapa serveru
Přidat objekt
Kontakt
Copyright © Penzion-Hotel.cz 2000 - 2024 všechna práva vyhrazena
Realizace: w-software.com